Modern Antre Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Modern Antre Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Modern Antre Dekorasyon Fikirleri

MODERN ANTRE DEKORASYON FİKİRLERİ

Antre, dairenin geri kalanı için sesi belirleyen ilk odadır, ev sahipleri için bir çeşit kartvizit görevi görür, bu yüzden tasarımı özel bir ilgiyi hak eder. Doğru yaklaşıma sahip giriş salonunun birkaç metrekaresi bile, işlevselliği ve ferahlığı ile şaşırtıcı, şık bir ortama dönüşebilir. Modern antre dekorasyonu için yazımızı okuyun!

MODERN ANTRE DEKORASYONU İÇİN ONARIM NASIL BAŞLAR?

Türkiye’de küçük bir koridorda onarım, önce alanı genişletme olasılığını değerlendirmeniz gerekir. Bu durumda, giriş holü kapıdan ve duvarın bir parçasını sökerek oturma odasından yardım alabilir. Sokak kirlerinin ve soğuk havanın doğrudan oturma odasına düşmesini önlemek için, dekoratif alçıpan bölmeleri kurulmalıdır. Küçük koridorun alanı daha açık ve aydınlık hale geleceğinden, iç kapılar yerine kemerli tonozlar kurmak iyi bir çözüm olacaktır.

Genellikle, koridorların düzenleri nişler için sağlanmıştır, bu özellikle Rusya’da bulunan Kruşçev evlerinde daireler’de sıkça görmekteyiz. Duvardaki oluklar, giysi, ayakkabı veya cihazların saklanacağı gömme dolapların düzenlenmesi için kullanılabilir (bazen çamaşır makinesi için bile bir yer vardır).

Eski kaplama malzemelerinin tamamen sökülmesi, yüzeylerin hizalanması ve temizliği ile onarım çalışmalarına başlamak faydalı olacaktır. Gelecekteki aydınlatma sistemi hakkında önceden düşünün, çünkü bitirme işine başlamadan önce bile elektrik kablosunu gizlemek için lambaların ve soketlerin konumlarını donatmak gerekir.

Onarımlar başlamadan önce, her seçim düşünülmeli, stil seçiminden başlayarak, küçük bir koridorun rengine ve mobilya, lamba ve dekor kurulumuna son verilmelidir. Bir kağıda bir taslak taslağı çizmek daha iyi olur, bunu takiben beklenmedik problemler olmadan tamiratı adım adım gerçekleştirebilirsiniz.

MODERN ANTRE DEKORASYONU İÇİN MALZEMELER

Küçük bir koridoru bitirmek için malzeme seçerken, caddeden kirlenmenin, soğuk hava akımlarının ve nemin bu odaya girebildiğine dikkat edin, bu nedenle bu koşullara dayanıklı kaplamaları tercih etmelisiniz.

ZEMİN

Giriş holü, zemin yüzeyinin sürekli mekanik baskı altında kaldığı ve çabucak kirlendiği bir odadır. Bu nedenle, temizlenmesi kolay olan en sağlam kaplamayı seçmeniz gerekir.

En iyi seçenek yer karosu veya porselen olabilir - malzemeler gerekli tüm işlem gereksinimlerini karşılar ve çok çeşitli tasarımlara sahiptir.

Daha ekonomik bir seçenek - kısmen modası geçmiş olarak kabul edilmekle birlikte bugün de pek çok yorumda bulunabilen linolyum, yapay ve doğal malzemelerden yapılmıştır. Parke ve laminat nemden, kumdan çok daha kötüdür ve zamanla deforme olabilir.

DUVARLAR

Koridor duvarları için kaplama malzemeleri seçimi yeterince büyüktür ve genellikle benzersiz bir iç mekan oluşturmak için birleştirilir. Yüzeyleri önceden seviyelendirmiş olan duvarlar akrilik veya su bazlı bir kompozisyon ile boyanabilir, dekoratif sıva ile süslenebilir ve yıkanabilir duvar kağıdına yapıştırılabilir.

İlginç bir seçenek, duvarlardan birini duvar resimleriyle yapıştırarak resimlerin odanın tarzı için seçilmesiydi. Bazı alanlar, örneğin kapı, köşeler veya nişler gibi dekoratif taşlarla dekore edilebilir.

Kaplama malzemeleri yardımıyla küçük bir koridorun alanını görsel olarak büyütebilirsiniz. Duvar kağıdındaki dikey desenler tavan yüzeyinin yüksekliğini "kaldırır" ve yataydır - odayı genişletir. Yüzeyi yakınlaştırmak için büyük kalıplara dahil olmamalısınız. Şayet homojen bir tasarımdan hoşlanmıyorsanız, tasarıma dinamiklik kazandıran küçük bir desen içeren bir duvar kağıdı seçin.

Modern antre dekorasyonu ilginizi çekiyorsa siz de buna sahip olmak için Move Mimarlık ile hemen şimdi iletişime geçin!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.