Mobilya Seçiminde En Sık Yapılan Hatalar

  • Anasayfa
  • /
  • Mobilya Seçiminde En Sık Yapılan Hatalar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mobilya Seçiminde En Sık Yapılan Hatalar

Mobilya Seçiminde En Çok Yapılan Hatalar

İc mimarlık mesleğinin can damarı olan ev dekorasyon ile iç mekanlara ferahlık, hareket ve şıklık katmak mümkündür. Ancak evlerin en önemli unsuru olan mobilyaların seçimi de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ankara'da iç mimarlık firmalarının öncüsü olan Move Mimarlık bu konuda da sizlere destek sağlayacaktır. Evlerinde rahatlık ve konfor arayışında olanların, dinlenmek için öncelikle oturacakları koltukları dikkatli seçmesi gerekmektedir. Koltuklar şayet konforsuz olursa, koltuklarda geçireceğiniz süre de eziyete dönüşecektir. 

Evin fresh görünmesi için ise ilk etapta yemek masası seçimi ile mümkündür. Yanlış ölçülerde seçilen bir yemek maması, alanı daraltacağından dolayı sıkışık bir görünüme sebep olacaktır. Bu durumda da hareket alanınız kısıtlanacağından dolayı salonunuzda kendinizi boğuluyormuş gibi hissedersiniz. İc mimar bu konuda görüşü alınması gereken kişi olacaktır. Salonunuzun geniş görünmesi için yemek masası ölçülerine muhakkak dikkat etmelisiniz.

Mobilya Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Koltuk ve oturma gruplarının seçimi

Çayyolu ic mimarlık firmamız tarafından bu konuda sizlere destek verilecektir. Estetik rahatlıktan her zaman sonra gelmelidir. Bu sebeple uzun süreli kullanıma uygun ve aynı zamanda konforlu bir oturma grubu tercihi yapmalısınız.

  • Kumaşların seçimi

Görsellik herkes için önemli olsa da kumaşların seçiminde en son sırada olması gerekiyor. Kumaşların leke tutmaz olması, kolay temizlenebilir olması ilk tercihiniz olmalıdır.

  • Renk uyumu

En çok yapılan hatalardan biri ev içinde çok renk kullanmak ve mobilyaları farklı tarzlarda seçmektir. Bu sebeple mobilya ve diğer eşyalarınızın ahenk içinde olmasına özen gösteriniz.

  • Depolama alanını gözeterek mobilya seçimi

Eşyalarınızı depolamak için koltuklardan tv ünitelerine kadar her eşyada bu amaç için ayrılan alanların olmasına dikkat edin.

  • Çok eşya!

Özellikle yeni evli çiftler heves ederek evlerini mobilya ile doldurmaktadır. Ancak sadelik ve konfordan yanaysanız az eşyanın huzur anlamına geldiğini unutmayınız.

  • Ev ölçüleri

Çukurambar iç mimarlık ofisimiz ev ölçüleri ve dekorasyon noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle ev ölçüleri küçükse rahat etmek için kullanışlı eşyalar satın alınmalıdır.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak alışverişe çıkmanız rahat ve yaşanılabilir bir ev ortamına sahip olmanız açısından oldukça önem taşımaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.