Minimalist Tarzda Banyo Dekorasyonu Yaparken Dikkat!

  • Anasayfa
  • /
  • Minimalist Tarzda Banyo Dekorasyonu Yaparken Dikkat!
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Minimalist Tarzda Banyo Dekorasyonu Yaparken Dikkat!

Minimalist tarzda banyo dekorasyonu, son dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören dekorasyon fikirlerinden biridir.

Minimalist tarzda banyo dekorasyonu, son dönemlerde oldukça yoğun ilgi gören dekorasyon fikirlerinden biridir.
Minimalist dekorasyon tarzı, günümüzde iç mekân ve dış mekân tasarımında oldukça sık tercih edilmektedir. Gereksiz ve fazlalık olarak görülen her şeyi ortadan kaldırmayı hedefleyen minimalist tarzda dekore edilen alanların tamamı başarılı sonuçlar verir. 
 
Minimalizm, az eşya kullanımını hedef alsa da bu tarzınızdan ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez.  Mükemmel görünen minimalizmin hâkim olduğu bir banyo dekore etmeniz için dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Minimal Banyo Dekorasyonu Nedir?

Minimal bir banyo dekorasyonu, gereksiz ve fazlalık olarak görülebilecek hiçbir aksesuar- detayı barındırmaz. Bu nedenle dekorasyonda ölçülü olmak ve ihtiyaç fazlası herhangi bir ürün kullanmamak esastır. Temiz hatlar ve doğal aydınlatma kullanımı, modern banyo dekorasyonu ile benzerlik gösterdiğinden birbirleriyle karıştırılabilmektedirler. 
 
Çoğu zaman insanlar minimalist iç mekân dekorasyonlarının sıkıcı ve basit olduğunu düşünür. Ama minimalizm hakkında bilgi sahibi oldukça durumun böyle olmadığını anlayacaksınız. İç mekân tasarımda minimalzm sadeliği ve şıklığı hedef alır. Banyonuzda sadeliğin hâkim olması, şık bir dekorasyon yapmanıza engel değildir. 
 
Temiz ve düz çizgilerin ağırlıklı kullanıldığı minimalist tarzda dekore edilen bir banyo, lavabo altlarında sepet ve bağımsız raflar kullanılması ile hem sade hem de işlevsel bir hava yakalayabilir.

Minimalist Tarzda Banyo Dekore Ederken Sadeliğin Önemi

Minimalist tarzda dekore edilmiş bir banyoda diğer banyolara kıyasen çok daha az eşya ve aksesuar kullanılır. Çünkü kalabalık bir görüntü banyonuzu olduğundan daha küçük ve sıkışık gösterecektir. 
 
Banyonuzda ihtiyacınızı giderecek ölçüde eşya kullanmak hem kalabalık ve dağınık bir görüntüden uzaklaşmanızı hem de aradığınız şeyleri kolayca bulmanızı sağlayacaktır. 
 
Banyo dekorasyonunuzda sadece işlevi olan ürünlere yer vermek, minimalist bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olacaktır. Banyo dekorasyonu konusunda hevesliyseniz, yeni bir şeyler satın almadan önce elinizdeki ürünleri nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda fikir üretmelisiniz. 
 
Minimalist banyo dekorasyonuna kendinizden bir şeyler katmak, sizi mutlu edecektir. Dekorasyonunuz için bir şeyler almanız gerekiyorsa, parçaların birbiriyle uyum içinde olduğundan ve kalabalık bir görüntü oluşturmadığından emin olmalısınız.

Dekorasyonda Titiz Hareket Etmelisiniz

Banyo dekorasyonunda minimalist bir hava yaratmak sanıldığından çok daha kolaydır. Ancak her alanda olduğu gibi banyo dekorasyon aşamasında da karşılaşmanızın olası olduğu bazı zorluklar mevcuttur. 
 
Mağazada alışveriş yaparken, sizi cezbedecek ve ilginizi çekebilecek birçok ürünle karşılaşacaksınız. Ancak, satın alma aşamasında ölçülü, dengeli ve mantıklı seçimler yapmanız oldukça önemlidir. Minimal konseptli bir banyo dekore etmek istiyorsanız, işlevsel ürünlere ağırlık vermek oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Banyonuzu dekore etmeye başlamadan önce, ortalıkta dağınıklık ve karmaşa olmadığından emin olmalısınız.
 
Fazla eşyalı ve karmaşık bir banyo, minimalist bir hava yakalamanızı oldukça zorlaştıracaktır.  Bu sebeple dekorasyona başlamadan
önce, gereksiz dağınıklıkların ortadan kaldırıldığından emin olmalısınız. Bu noktada banyonuzu fazlalıklardan arındırmak sürecin önemli bir parçasıdır. 
 
Banyonuzda bulunan her türlü aksesuar ve ürünü gözden geçirmekle işe başlayabilirsiniz. İşinize yaramayan, artık kullanmadığınız ve fuzuli olarak yer kaplayan her türlü üründen kurtulmanız oldukça önemlidir. 
 
Sizin için özel bir yeri olan ve anlam ifade eden eşyaları bırakmakta zorlanıyorsanız, onları seveceğini düşündüğünüz birine hediye edebilir veya farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Minimalist Tarzda Banyo Dekorasyonu Yaparken Düzenleyicilerden Yardım Almalısınız

Minimalist dekorasyonda açık ve ferah bir görünüm oluşturmayı hedefleyeceğiniz için, banyonuzda mümkün olduğu kadar açıkta yüzey bırakmanız önerilir.
 
Bunun yanı sıra aradığınız ürünleri kolay bir şekilde bulabilmeniz için, depo düzenlemesine özen göstermeniz de tavsiye edilmektedir.
 
Bu anlamda organizatörler işinize yarayacaktır. Bir çekmecede saç ürünlerinizin karmaşık ve düzensiz yerleştirilmesindense organizatörler yardımıyla düzenli bir şekilde yerleştirmeniz aradığınız ürünü bulmanızı kolaylaştıracak ve dağınık bir görüntü oluşmasına engel olacaktır.
 
Minimal tarzda banyo dekorasyonu yaparken, zorlandığınız aşamada alanında uzman bir iç mimardan yardım almak, hayalinizdeki görüntüye ulaşmanızı önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu noktada Move Mimarlık ofisimizle irtibata geçebilir veya ön görüşme için ofisimizi ziyarete gelebilirsiniz.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.