Mini Ofis Dizayn!

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mini Ofis Dizayn!

Mini Ofis Dizayn!

Çalışma ortamlarının en iyi şekilde dizayn edilmesi çalışan kişilerin performanslarını arttırmasında oldukça önemli bir role sahip.  Üretkenlik konusunda olumlu etkiler bırakmak için ofis tasarımına önem verilmesi şart.

Mini Ofisler Nasıl Tasarlanmalı?

İşlevsel fikirler, mini ofis tasarımlarında öne çıkar.   Daha fazla alan yaratmak ve iç mekanı olduğundan daha büyük göstermek adına renk seçimleri oldukça önemli. Ankara Move  iç mimarlık dekorasyon hizmetleri noktasında ofisleri en verimli şekilde tasarlar.

  • Ofislerde kalabalık mekan hissinin azaltılması adına masaların konumları değiştirilir. Bu sayede masalar ve sandalyeler çalışanların; sadece bireysel çalışma alanını görecekleri şekilde dekore edilir.
  • Sandalyeler ve masalar ise ergonomik olmalı. Konfor düzeyi yüksek mobilya seçimleri yapılmalı.
  • Mobilya seçimlerinde yer kaplamayan modellere öncelik verilir. Bu sayede mini ofiste rahat çalışılması desteklenir.
  • Renk seçiminde ise açık tonlar her zaman için hayat kurtarır. Özellikle açık mavi daha büyük ve ferah bir atmosfer izlenimi sağlar.
  • Abartılı tasarımlardan kaçarak modern çizgiler takip edilir. Süs ve objeler çok fazla kullanılmamalı. Bunun yerine estetik değeri yüksek tablolar ile duvarlar dekore edilmeli.

Yer tasarrufu sağlanması açısından dekoratif eşyaların az kullanılması son derece önemlidir. Kalabalık görüntü dikkati de dağıtacağı için az eşya kullanılması daha uygun. Ayrıca az eşya sürekli taze ve dinamik kalmanızı da etkiler.  Karşılıklı ayna kullanılarak daha büyük bir ofis algısı yaratılır. İç mimarlık ofisleri Ankara çözüm odaklı fikirleri ile mini ofis tasarımları konusunda sağlam bilgileriyle hizmet verir.

Ofis Tasarımında Püf Noktalar

Mini ofislerde tasarım konusunda dikkat dağıtıcı renkler tercih edilmemeli. Bu nedenle kırmızı renk ve turuncu renklerden uzaklaşmalısınız. Sakin renkler, soğuk ve pastel tonlar iç mekan tasarımı adına oldukça uygundur. Tasarımlarda aydınlatma da bir hayli öneme sahip. Hem çalışanların gözünü yormayacak aydınlatma sistemi tercih edilmeli hem de mini ofisinizi daha ferah göstermeli.  Masanın soldan ışık alması en idealidir. Kusursuz bir ofis tasarımı için iç mimarlık ofisleri arasında yer alan Move Mimarlık şirketi sizlere destek olacak.    


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.