Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri 2021

  • Anasayfa
  • /
  • Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri 2021
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Merdiven Kaplama Önerileri Çeşitleri 2021

Merdivene sahip olan evler genellikle de dekoratif olan ve de çizgisi çok modern bir dokuya sahip olan aynı zamanda da eskilerden beri yaygın olan bir evlerdir. Her açıdan gözleri dolduran bu evlerde merdivenler kadar onların kaplaması da önemlidir. Kaplama açısından da dikkat edilmesi gereken unsurlar kaplamanın cinsi ve de kalitesidir. Kaplamalar eskilerde genellikle halı benzeri daha ince bir kumaştan yapılmaktaydı. Daha çok düşme ve kayma riskini minimuma indiren bu sistem sayesinde daha elverişli ve de merdivenler yapmak mümkün. Hem daha temiz ve de sağlıklı bir görünüm sizlerle olabilir hem de daha kullanışlı bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Mermer Merdiven Kaplama

Merdivenlerde kaplama yapımında dikkat çeken bir diğer unsur ise mermer görünümdür. Mermer ile daha kullanışlı ve daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılan mermer desenler aynı zamanda ilgi çekicide. Gösterişli ve de zarif bir yapısı olan mermer dokusu ile de parlak bir zemini sizlere sunar. Bu parlaklık sayesinde de daha elverişli ve daha konforlu bir temizlik de sizleri bekler. Silindiği, temizlendiği zaman görünüm açısından daha konforlu bir rengi sizlere sunan mermer parlaklığı ve göz doldurucu ile de görünüm olarak çok büyük bir şıklık vadediyor.

Mermer Üstü Ahşap Kaplama Nedir?

Merdiven kaplamasında mermer her ne kadar şık bir görüntü sunsa da sürekli gün içerisinde inişli çıkışlı bir haliniz var ise, sürekli ev içerisinde koşuşturan çocuklarınız var ise bazen tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple de en elverişli olan seçenek olarak ortaya çıkan mermer zemin üzerine tahta kaplama yapmak ve de ayağın değmediği diğer yerlerde yine mermer unsurun olması çok daha güvenli bir yoldur. Bu sebeple de en sık tercih edilen merdiven kaplaması olarak bu model karşınıza çıkabilir. Evde yatak odaları yukarı da olduğunda çocuklar ve bebekler için merdivenler tehlike yaratabilir. Tehlikeli durumları önlemek adına aile evlerinde ve geniş evlerde en mantıklı kaplama ahşap kaplama seçeneğidir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.