Küçük Mekanların Tasarlanması İçin Büyük Öneriler

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Mekanların Tasarlanması İçin Büyük Öneriler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Mekanların Tasarlanması İçin Büyük Öneriler

Küçük mekanların tasarlanması ve süslenmesi söz konusu olduğunda, çoğu insan kardinal kuralları bilir. Şeyleri hafif tutun; mobilyanın ölçeğe uygun olduğundan emin olun. Ancak küçük bir alanın her santiminden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmaya çalışırken, tam tersini yapıyor olabilirsiniz. Sağlam olmayan bir alan etrafında tasarım yaparken, olağan şüphelilerin ötesinde düşünün. Büyük resmi dikkate alarak bu küçük alan hatalarından kaçının. En yaygın tasarımlardan bazılarını önlemek için rehberimizi takip edin.

ÇOK FAZLA DEPOLAMA

Küçük bir alanla uğraşırken, tüm depolama alanı iyi depolama gibi hissettirir. Eşyalarını düzenli ve düzenli tutacak bir yere ihtiyacın var değil mi? Ancak, kutular ve sepetler gibi depolama çözümleriyle fazla çıldırmak , tasarımınızı hızlandırabilir ve bir odanın daha küçük hissetmesini sağlayabilir. İhtiyacınız olan depolama çözümlerine sadık kalın ve mobilyalarınızın altında saklayın, böylece ayaklarının altında kalmazlar.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ PARÇALAR

Odanın ölçeğine uygun mobilyalar seçmek önemlidir. Ufak bir çalışmada aşırı şişmiş bir kanepe sıkışık hissetmenize neden olabilir. Ancak çok küçük mobilyalar aynı etkiye sahip olabilir. Bazı durumlarda, büyük bir parça halı gibi birkaç küçük parçadan daha geniş hisseder. Bir odanın ferah hissetmesini sağlamak için büyük çapa parçaları ve büyük boy mobilyalarda ufak parçaları tercih edin.

AYDINLATMA KONUSUNDA UZMANLAŞIN

Aydınlatma , insanların küçük alan hatalarını yaptıkları başka bir alandır. Hiç kimse kabloları ve fişleri küçük bir odaya takmak istemez, bu nedenle bazı ev sahipleri vurgulu aydınlatmayı atlamayı tercih eder. Ne de olsa, üstten geçen ışıklar yeterli olmaz mı? Ne yazık ki, karanlık köşeler odanın olduğundan daha küçük hissetmenize neden olabilir, bu nedenle büyük bir etki için küçük bir alanın her santimini aydınlatmak için vurgu aydınlatmasını kullanın.

TASARIM İÇİN PUAN TOPLAYIN

Tüm mobilyaları küçük bir odanın duvarlarına itmek akıllıca bir sahtekarlık numarası olabilir, ama her zaman işe yaramaz. Garip düzenler ve sınırlı tasarım için yapabilir. Dar masaları veya sosyalleşmek için daha iyi bir düzeni sağlamak için eşyaları duvarlardan uzağa hareket ettirmeyi düşünün. Odanın merkezi biraz daha küçük olabilir ama büyük tasarım puanları kazanacaksınız.

SADECE RENGE GÜVENİN

Muhtemelen açık renklerin bir odayı büyük hissettirdiğini ve koyu renklerin bir odayı küçük hissetmesini sağlayabileceğini duymuşsunuzdur. Ancak küçük bir alanın hissetme şekli muhtemelen renk ve doku hakkında daha azdır. Yalnız renk, özellikle evin geri kalanıyla bakıldığında dalgalı ve ayrık olabilir. Bunun yerine, renkleri tek renkli olarak evinizde tutun ve dokuyu ana tasarım stratejiniz olarak kullanın. Ahşap işleri ve tekstiller, kutuya gömülmeden küçük bir odaya karakter kazandırır.

OLDUĞUNDAN GENİŞİ YARATIN

Küçük bir alanın alabileceği her türlü yardıma ihtiyacı vardır, bu yüzden duvarlar bittikten sonra boyamayı bırakmayın. Aynı rengi tavana genişleterek kırılmamış bir çizgi oluşturur. Bu, bir odanın gerçekte olduğundan daha geniş hissettirmesine neden olabilir.

MEKANI PARÇALARA BÖLMEYİN

Bir odayı daha büyük hissettirmek için yaptığınız çabalarda, bunun karşıtı toplamı yapıyor olabilirsiniz. Küçük mobilyalarla, koyu vurgulu renklerle veya telaşlı tekstil ve perdelerle küçük bir alanın ayrılması, gözün odayı uygun bir şekilde görmesine ve başlamasına neden olur. Bunun yerine, göz hattınızı mümkün olduğunca sıvı halde tutun. Odayı evinizin geri kalanıyla birlikte düşünün ve mekanı parçalayan mobilya ve aksanlardan kaçının.

KÜÇÜK MEKANLARIN TASARLANMASI

Küçük mekanların tasarlanması için büyük profesyonellere ihtiyaç vardır. Move Mimarlık ile profesyonel sonuçlar almak için hemen şimdi iletişime geçin.

 

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.