Küçük Mekân Dekorasyonu İçin Kullanılabilecek En İyi Renkler

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Mekân Dekorasyonu İçin Kullanılabilecek En İyi Renkler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Mekân Dekorasyonu İçin Kullanılabilecek En İyi Renkler

Küçük mekân dekorasyonu yaparken her zaman açık ve nötr renklerin kullanılması gerekmez. Alanı olduğundan daha geniş gösterebilmek için doğru dekorasyon tüyoları kullanmak gerekir.

Küçük mekân dekorasyonu yaparken her zaman açık ve nötr renklerin kullanılması gerekmez. Alanı olduğundan daha geniş gösterebilmek için doğru dekorasyon tüyoları kullanmak gerekir. 
 
Koyu renk kullanılsa dahi doğru aydınlatma, döşeme rengi ve aksesuarlarla alan olduğundan büyük gösterilebilir. Hangi rengi seçerseniz seçin renk seçiminin bazı püf noktaları vardır:

Çakıllı Kum Rengi

Çakıllı kum rengi, çok açık ve nötr bir renk olması sebebiyle, ferah ve geniş bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. 

Andezit Rengi

Birçok tasarımcı, andezit rengini duvardaki düz ekran televizyonları gizlemek için kullanır. Küçük odada belli bir duvara vurgu yapmak amacıyla kullanılan bu renk, odanın farklı bir alanını tanımlamaya yardımcı olur. Bu sayede televizyon göze çarpmaz ve oda olduğundan daha geniş görünür.

Kum Beyazı

Bir alan dekore edilirken odanın olduğundan daha büyük görünebilmesi için, tavanda ve duvarlarda aynı renklerin kullanılması önerilir. Kum beyazı, alanı olduğundan daha ferah gösterip doğal ışığı yansıtmaya yardımcı olacaktır. 
 
Ayrıca tavan ve duvarın aynı renk olması, görsel kesintiyi ortadan kaldırarak ve alanın daha büyük olduğu yanılsamasıyla gözü kandıracaktır.

Mavi

Küçük bir alan için cesur ve parlak bir renk arıyorsanız mavi ideal olacaktır. Canlı bir enerjisi olması nedeniyle küçük alanda derinlik katacaktır. 

Fildişi

Nötr boya renkleri, aksesuarların ve mobilyaların kendisini göstermesini sağlayacaktır. Fildişi de bunlardan birisidir. Yatıştırıcı bir renk olmasının yanı sıra odadaki mobilyaların önüne geçmeyecektir. 

Gri

Gri, çok yönlü nötr bir renktir. Duvarların yanı sıra mobilyalar, dolaplar, tezgahlar ve şöminelerde de rahatlıkla kullanılabilir. En önemli özelliği diğer renklere kolayca uyum sağlayabilmesidir. 

Mor

Mor diğer renklerle dengelenebilir bir renk olduğundan dekorasyonda mor kullanımından çekinmemelisiniz. Lüks hissettiren, kadınsı ve yumuşak bir renktir. Bir duvarda mor tonları kullanırken dikkat edilmesi gereken kısım dengeli olmaktır. Duvarın mora boyandığı bir dekorasyonda fildişi tonlu koltuklar gerekli dengeyi sağlayacaktır.
 
Küçük mekan dekorasyonu yaparken, kullanılacak renk konusunda oldukça titiz davranmalısınız. Seçeceğiniz renk eşyalarınız ve tarzınızla bütünlük oluşturmalıdır. Ancak o zaman sizi tatmin edecek ve hayal ettiğiniz görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır.
 
Move Mimarlık olarak, profesyonel ekibimiz ile küçük mekan dekorasyonları gerçekleştiriyoruz.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.