Küçük Dükkân Nasıl Büyük Gösterilir

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Dükkân Nasıl Büyük Gösterilir
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Dükkân Nasıl Büyük Gösterilir

Küçük Dükkân Nasıl Büyük Gösterilir? Dükkân Dekorasyonu Önerileri

Küçük dükkan nasıl büyük gösterilir? Dükkan dekorasyon önerileri ile hayal ettiğiniz alana kavuşabilirsiniz. Ayrıca küçük dükkân alanına sahip kişilerin internet üzerinde en çok araştırma yaptıkları konuların başında küçük dükkân nasıl büyük gösterilir? Dükkân dekorasyonu önerileri gelir. Küçük bir dükkân alanınız varsa, koyu renk duvar ve koyu renk mobilyaları tercih etmemeniz önerilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise mobilyalarınızın konumudur. Mobilyalarınızı duvara yakın konumlandırmamaya özen gösterin. Dükkânda kullanacağınız aydınlatmalarınızı da dükkânı büyük gösterecek aydınlatmalardan yana kullanmanız doğru olur.  Ayrıca dükkânda uygun ışık sistem destekli aynalar kullanmanız dükkânınızın daha büyük görünmesine katkı sağlar. Eğer faaliyet gösterdiğiniz alan itibariyle dükkânda raf kullanmak durumunda iseniz, açık raf sistemlerini tercih etmeniz doğru bir karar olur.

Birden Fazla Ayna Kullanarak Işık Yansımasından Yararlanın

Küçük dükkân tasarımı ve detaylarında ayna kullanmak derinlik algısı yaratır ve bu durum dükkânınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Birden fazla ayna kullanarak ışık yansımasından yararlanın. Aynalar uygun ışık sistemi ile desteklendiğinde daha fazla derinlik algısı yaratma özelliğine sahiptir.  Evde dekorasyonunda daha çok kullanılmalarına rağmen dükkân tasarımlarınızda da aynalardan faydalanabilirsiniz. Dükkânınızı daha büyük göstermek için aynaları büyük parçalar şeklinde kullanabilir ya da duvarlarınıza küçük ve parçalı aynalar şeklinde kullanarak aynaların gücünden yararlanabilirsiniz. Dükkânınızda aynalardan faydalanmak müşterilerinizin de ilgisini çekecek kendilerini rahat bir ortamda hissetmelerini sağlamaya destek olacaktır.

Açık Renk Kullanımının Etkisini Aydınlatma Sisteminde Kurgulayın

Küçük dükkân tasarımı ve alanın daha büyük görünmesi için açık renk kullanmanız önerilir. Bununla birlikte açık renk kullanımının etkisini aydınlatma sisteminde kurgulayın. Aydınlatma bir dekorasyonda çeşitli şekillerde kullanılır. Genel ya da bölgesel kullanılan aydınlatmalar duvar rengi üzerinde de değişik etkileri bulunur. Hareketli bölgesel spotlar kullanmak aydınlatmanın renkteki yansımasını kuvvetlendirir. Spotların hareketli olması sayesinde aydınlatmanın yönünü değiştirme şansına sahip olursunuz. Tavana saklanan aydınlatmalar renkteki derinlik algısını kuvvetlendirir. Açık renk kullanılan dükkânlarda beyaz ışık kullanmak daha iyi bir etki yaratır. Mavi tonlarını kullanıyorsanız beyaz ışık, kırmızı gibi renkler kullanıyorsanız sarı ışık seçmeniz daha doğru olur. Küçük dükkânınızı büyük göstermek için profesyonel bir destek alabilirsiniz.

 

 

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.