Küçük Bir Alanın Daha Geniş Görünmesini Sağlayacak Dekorasyon Tüyoları

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Bir Alanın Daha Geniş Görünmesini Sağlayacak Dekorasyon Tüyoları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Bir Alanın Daha Geniş Görünmesini Sağlayacak Dekorasyon Tüyoları

Küçük bir yatak odasına sahip olmanın pek çok avantajı vardır. Temizlenecek alan daha azdır ve konfor sağlamak daha kolaydır. Ayrıca az eşyayla dekorasyon tüyoları sayesinde güzel bir görüntü elde edilebilir.

Küçük bir yatak odasına sahip olmanın pek çok avantajı vardır. Temizlenecek alan daha azdır ve konfor sağlamak daha kolaydır. Ayrıca az eşyayla dekorasyon tüyoları sayesinde güzel bir görüntü elde edilebilir. 
 
Yine de küçük yatak odasına sahip kişiler alanlarını olduğundan büyük göstermek isterler. Birkaç küçük ipucuyla tadilata gerek kalmadan alanınızı olduğundan daha büyük göstermeniz mümkündür. İşte küçük bir alanın daha geniş görünmesini sağlayacak dekorasyon tüyoları:

Açık Tonlar Tercih Etmelisiniz

Küçük bir odayı daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturmak için, açık renkler oldukça sık tercih edilir. Açık renklerin odanın ferah ve aydınlık görünmesi üzerinde oldukça belirgin bir etkisi vardır. 

Desen Seçiminde Dikkatli Davranmalısınız

Küçük bir alana sahip olmanız desen kullanamayacağınız anlamına gelmez. Ufak dekorasyon tüyoları yardımıyla doğru desen seçmeniz oldukça önemlidir. Odanızın olduğundan daha geniş görünmesini istiyorsanız kırlent, abajur ve çarşaf gibi aksesuarlarda büyük desenler tercih etmelisiniz. 
 
Aynı veya yakın tonlarda renkler tercih etmek; odanızı ferah ve aydınlık göstereceğinden, mekânın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

Halı Seçiminize Dikkat Etmelisiniz

Zeminde küçük halılar ve kilimler kullanmak, odayı olduğundan daha küçük gösterecektir. Zeminde halı kullanmak istiyorsanız odanın tamamını kaplayacak büyük halılar tercih etmelisiniz. 

Perde Seçiminde Titiz Davranmalısınız

Perde seçerken duvarlarınızla aynı veya yakın renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Duvarla renk kontrastının olması odayı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da hareketli desenler ve fırfırlar bulunduran perdelerden kaçınılması gerektiğidir. 
 

Işık Kullanmaya Özen Göstermelisiniz

Loş bir oda size bunaltıcı gelebilir. İyi bir aydınlatma ile odanızdaki karanlığı dağıtmalısınız. Odanızı dekore ederken başucu lambaları kullanabilirsiniz. Bu lambalar odanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. 

Dekorasyonda Aynalara Yer Vermelisiniz

Küçük bir alanı dekore ederken aynaların göz yanıltıcı özelliğinden yardım alabilirsiniz. Yatak odanızda büyük boy veya tam boy aynalar kullanabilirsiniz. Ayrıca aynalı komodin kullanmak, ışığın sekmesini ve alanın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacaktır.
 
Küçük bir alanı olduğundan büyük göstermek için dekorasyon tüyoları size oldukça yardımcı olacaktır. Odanızda yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde, tadilata gerek kalmadan istediğiniz sonucu almanız mümkündür.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.