Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?

Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?

Geçmişte evler büyüktü. Bu sebeple mutfak, banyo gibi mekanlar için de ayrılan alanlar bir hayli fazlaydı. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve rahat hareket edebilmesi için çok büyük ve kullanışlı olan banyolar ve lavabolar bu gün oldukça küçük şekillerde üretilmeye başlandı. Ankara'da iç mimarlık firmamız tarafından küçük alana sahip banyoları kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerilerimizi sizler için kaleme aldık.

Geniş ve ferah bir ev için banyoların yanı sıra evin tüm alanlarının standart üstü olması gerekmektedir. İç mimarlık firmamız tarafından sizlere önerimiz çok küçük banyolarda işlevsel banyo dolapları kullanmanızdır. Havlu, kişisel eşyalarınız ve deterjan koymak için bu dolapların çok sayıda gözden oluşması gerekiyor. Mikro görünümü alan banyolar bu dolaplar sayesinde makro bir görünüme sahip olacaktır.

İç mimarlık ofisi tarafından yapılan tasarımlar sonucu özellikle yeni yapılara daha farklı ve akıllı sistem banyo dolapları yerleştirilmektedir. Boydan boya ve duvardan duvara olacak şekilde yapılan bu dolapların açılma stili de oldukça farklıdır. İç mimar tarafından yapılan bu dolapların kapakları dışa doğru açılmadığından dolayı yer tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca dilediğiniz ürünü de bu sayede kolayca alabilirsiniz.

Ayrıca banyoda duşa kabin kullanıyorsanız bunun boyutu da doğrudan banyoyu etkileyecektir. Şayet evde yaşayan kişi sayısı azsa, büyük duşa kabinlerin tercih edilmesi banyonun daha da küçük görünmesine yol açacağından boyutunun küçük tutulmasında yarar vardır. Çukurambar iç mimarlık firmamız tarafından ayrıca banyoda klozet olup olmayacağı hesap edilerek bir yerleşme yapılmalıdır. Çok sayıda kozmetik ve kişisel eşyanız varsa bu durumda ayrı bir dolap yaptırmanız da yerinde olacaktır.

Alanları geniş kılmak adına duşa kabin yerine duş perdesi de tercih edebilirsiniz. Şayet banyonuzda klozet olacaksa, klozetin üst kısmına da raflar yerleştirerek bir takım eşyaları bu alanda depolayabilirsiniz. Geniş ve ferah bir görünüm için açık renkler kullanabilirsiniz. En dar alanların dahi köşeleri işlevseldir. Bu sebeple banyonuzun duvarlarının köşe kısımlarını doğru dekore etmelisiniz. Lavaboların altını dolap olarak kullanmak da işinizi kolay hale getirecektir. Özellikle lavaboların dolap kısımlarının köşesiz olmasına dikkat edin. Yuvarlak kenarlara sahip olan mobilyalar her zaman daha işlevsel olacaktır.

 

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.