Kız Bebekler İçin Bebek Odası Tasarımları

  • Anasayfa
  • /
  • Kız Bebekler İçin Bebek Odası Tasarımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Kız Bebekler İçin Bebek Odası Tasarımları

Kız Bebekler İçin Bebek Odası Tasarımları

Bebek haberini alır almaz anne ve baba adayları hemen dekorasyon yapmaya başlarlar. Alışverişlerde gerekli olan tüm eşyalar alınır ve artık bebek beklenir. Birbirinden pembiş ürünlerin yer aldığı bu alışverişin bir parçası da bebek odası tasarımları olacaktır. Ankara'da iç mimarlık tarafından verilen dekorasyon hizmetinde de birbirinden özgün tasarımlar ile hazırlanmış bebek odalarına kavuşacaksınız.

  1. Karyola Seçimi

İc mimarlık ofisimiz karyola seçimine önem vermektedir. Özellikle son yılların trendi olan ahşap parmaklıklı karyolalar hem doğal hem de sağlıklı olmaları bakımından anne ve babaların tercihi olmaktadır. Bebeğinizin güvenli olması için ise karyolaların parmaklıklı olması gerekmektedir. Fakat parmaklık aralıkları bebeğinizin düşmesini ya da kafasının sıkışmasını engelleyecek ölçülerde olmalıdır.

  1. Birbiriden şık bebek odası takımları

Çayyolu ic mimarlık firmamızda bebek odası takımı seçilirken temalar dikkate alınacaktır. Yatak, kıyafet dolabı ve şifonyer olarak 3 parça olan bebek odalarının mobilya renkleri de bebeklere huzur verecek şekilde olmalıdır.

  1. Aydınlatma

Büyüme hormonunun salgılanabilmesi için bebeklerin tamamen karanlık ortamlarda uyuması tavsiye edilmektedir. Aydınlatma da oda dekorasyonuna uygun olmakla birlikte bebekleri rahatsız edici şekilde konumlandırılmamalıdır.

  1. Giysi dolabı

Bebeklerin kıyafetleri küçük olduğu için az yer kaplayacaktır. Çukurambar iç mimarlık firmamız tarafından bebekler için küçük ancak kullanışlı giysi dolapları ile bir dekorasyon yapılmaktadır. Ancak daha sonra bebeklerin büyüyeceği ve eşya sayısının da artacağı hesaba katılırsa bu durumda dolapların çok da küçük tutulması gerekir. Ancak odada çok fazla yer varsa anneler için de oturma koltuğu yerleştirilebilir.

  1. Duvar dekorasyonu

Bebeklerin dikkatini çekmek için duvarda da aydınlatma, raf, tablo gibi detaylar kullanılabileceği gibi aynı zamanda çok göz yorucu renkler kullanmaktan da kaçınmak gerekmektedir. Bebeklerin uyumalarını kolaylaştırıcı soft renklerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca çeşitli hayvan figürleri, çizgi film karakterleri ve galaksi gibi detaylar da duvarda yer alabilir.

İc mimarlık ofisi olarak Move Mimarlık tarafından bebek odaları için de özgün tasarımlar yapılmaktadır. Bebeğinizin fizyolojik durumu da dikkate alınarak mobilya renklerinden aydınlatmaya kadar her detay özenle seçilmelidir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.