İyi Uyku Deneyimine Sahip Bebek Odaları Tasarlamak

  • Anasayfa
  • /
  • İyi Uyku Deneyimine Sahip Bebek Odaları Tasarlamak
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İyi Uyku Deneyimine Sahip Bebek Odaları Tasarlamak

İYİ UYKU DENEYİMİNE SAHİP BEBEK ODALARI TASARLAMAK

İlk olarak, güvenli bir uyku için bebeğin odasını ayarlamak önemlidir. Bu, sağlam bir şilte ve hazır bir çarşafla bir yatağa sahip olmak ve onu tamponlardan, oyuncaklardan ve battaniyelerden tamamen uzak tutmak anlamına gelir. Snug'un Böcek Pediatrik Uyku Danışmanlığı kurucusu olan Becky Roosevelt, karartma pencere gölgeleri ve beyaz bir gürültü makinesi olmasını önerir.İyi uyku deneyime sahip bebek odaları oldukça önemlidir.

Woods, her şey gerçekleştikten sonra, yeni alanda uyurken rahat etmesini sağlamak için kreşine kestirerek bebeği yatağa dönüştürmeye başladığını söylüyor. Bir an önce, bir gece kendi odasında bebeği uyut. Küçük çocuğunuzun gözünü korumanıza yardımcı olmak için Woods , çocuğunuzu evin her yerinden görmenizi ve duymanızı sağlayan iyi bir bebek monitörü olmasını önerir.

BEBEK ODALARI TASARIMI UYKUYU NE KADAR ETKİLİYOR

Roosevelt, uyku rutinine sahip olmanın ve ona yapışmanın yumuşak bir geçiş için şart olduğunu söylüyor. Bezi değiştirmek için odaya girmeyi, ışıkları karartmayı ve bir hikaye okumayı, sonra ışıkları kapatmayı ve bebeği uyuşukluk noktasına çekerken bir ninni söylemeyi önerir. Sonunda, yavaşça ve bir gülümsemeyle bebeği yatağa koyun ve odadan çıkın. “Bu ipuçları, bebeğin bir sonraki uykunun geleceğini ve bu rahat odada gerçekleşeceğini bilmesine yardım etmenin anahtarıdır” diye açıklıyor.

Edwards, “Küçük çocuğunuzun kendi başına uyuduğu konusunda biraz korktuysanız, ilk birkaç gece için bebek odasında kalmanız iyi olur,” diyor. Ancak bebeğin nasıl çalıştığını vurgulamamaya çalışın: Edwards bebeği kendi odasına taşımak, ebeveynler için çocuktan daha zor olduğunu söylüyor. Bebeğe yatağa geçmeyi denerseniz ve sadece iyi gitmiyorsa, bebeği tekrar odanıza getirip bir ay sonra tekrar deneyin. Woods, “Cesaretini kırma” diyor. “Sadece altı ayda almadıysanız, yedi ayda almayacağınız anlamına gelmez.”

Bebeğin kendi odasına taşınması söz konusu olduğunda, oldukça esnek olduğunu unutmayın. Edwards, “Birkaç zor gecemiz olsa bile, çocuğunuz yeni uyku alanını sevmeyi öğrenir, bu fırsatı ona verirseniz” diyor. “Kendi odanı geri almak da o kadar kötü olmayacak.”

İYİ UYKU DENEYİMİNE SAHİP BEBEK ODALARI KİME YAPTIRILIR?

İyi uyku deneyimine sahip bebek odaları Move İç Mimarlık Ofisine danışılarak yaptırılır.  En uygun fiyat ve en mükemmel tasarıma ulaşmak için hemen Move Mimarlık’ı arayın!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.