İskandinav Tarzı Aksesuarlar

  • Anasayfa
  • /
  • İskandinav Tarzı Aksesuarlar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İskandinav Tarzı Aksesuarlar

İskandinav Tarzı Aksesuarlar

İskandinav tarzı aksesuarlar son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamaktadır. Bu yüzden de birçok kişi iç mekân tasarımını buna uygun bir şekilde yapmak istemektedir. Bu durumda ise İskandinav tarzına uygun aksesuar seçimi oldukça önemli olmaktadır.

İskandinav tarzı aksesuar seçilirken öncelik olarak eşyaların sıcak ve oldukça rahat bir görüntüsünün olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra basit çizgileri olan ve oldukça sade bir görüntüsü bulunan eşyaların tercih edilmesi gerekmektedir. Aksesuarlar arasında eşyaların yanı sıra canlı çiçekler ve yeşilliklerde oldukça önemli olmaktadır. Böylelikle de sade ve şık olan iç mekân tasarımına renk katmak mümkün olmaktadır. İskandinav tarzında aksesuar seçiminde vazgeçilmezlerinden olan bir diğeri ise siyah beyaz renklere sahip olan ve geometrik desenleri olan eşyalar olmaktadır.

İskandinav Tarzı Perde

İskandinav bölgesi coğrafi yapısı itibari ile dışarıdan ev içerisine çok fazla ışık alması mümkün olmamaktadır. Bu yüzden de perde seçimi konusunda oldukça titiz olunmakta ve belli başlı kriterler bulunmaktadır. İskandinav tarzı perde seçerken evin içerisine maksimum ışığı alacak kumaşlarda perdeler seçilmektedir. Bunun yanı sıra da evin şık ve sade görüntüsünü bozmamak için de minimum olacak şekilde perde alınmaktadır. Böylelikle de istenilen iç mekân tasarımına ve ihtiyaca yönelik bir görüntünün ortaya çıkması sağlanmaktadır.

İskandinav Tarzı Aydınlatma

İskandinav ülkelerinde evler genellikle 7 saat gibi bir süre de ışık alarak aydınlanmaktadır. Bu yüzden de evin içerisine girecek olan ışık kadar havanın kararmasından sonraki zamanda kullanılacak aydınlatmalar da oldukça önemli olmaktadır. Çünkü aydınlatmalar bir nevi yaşam kaynağı olmaktadır. İskandinav tarzı sade, şık ve düzgün görünen bir tasarım olmasından dolayı ışıklandırma aksesuarlarında da bu doğrultuda ilerlenmektedir. Görünüşü kadar da yeterli derecede ışık sağlaması da aranan özellikler arasında bulunmaktadır.

İskandinav tarzı aydınlatma eşyaları ne kadar basit olarak gözükse de ortamda fark edilmeyecek kadar büyük havalar yaratmaktadır. Bu yüzden de İskandinav tarzı tasarımlarda sarkıt lambalar, mum veya şamdanlar, ikonik görünüme sahip olan aydınlatmalar tercih edilmektedir. Hatta ortama uygun renklerde değişik tasarımlardaki aydınlatmalarda sık sık kullanılan çeşitler arasında yer almaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.