İş Yeri Seçiminde Plaza Ofisi mi Ofis Binası mı Tercih Edilmeli?

  • Anasayfa
  • /
  • İş Yeri Seçiminde Plaza Ofisi mi Ofis Binası mı Tercih Edilmeli?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İş Yeri Seçiminde Plaza Ofisi mi Ofis Binası mı Tercih Edilmeli?

Günümüzde şirketler ofis seçimi yaparken birçok unsuru aynı anda değerlendirir. Bu da “plaza ofisi mi ofis binası mı?” sorusunu akıllara getirir. Seçenekler ise gün geçtikçe artmaktadır.

Günümüzde şirketler ofis seçimi yaparken birçok unsuru aynı anda değerlendirir. Bu da “plaza ofisi mi ofis binası mı?” sorusunu akıllara getirir. Seçenekler ise gün geçtikçe artmaktadır.
 
Müstakil ofisler, plaza ofisleri ve restore edilerek kullanılan yapılar çeşitliliğe neden olmakta ve seçeneklerde artış olması, karar vermeyi önemli ölçüde zorlaştırmaktadır.
 
Plaza ofislerin de ofis binalarının da kendilerine göre bazı dezavantajları vardır. Asıl önemli olan sizin ofisinizden beklentinizin ne olduğudur. Markanızın mevcut durumu, gelecek planlamanız ve personel sayınız mekân seçiminde önem taşıyan faktörlerden bazılarıdır.  

Plaza Ofisi

Plazalar genellikle şehir merkezlerinde bulunan ve bulunduğu semtte herkes tarafından bilinen yapılardır. İnsanlar yol tarifi yaparken dahi bu yapılardan yararlanırlar. Bu sebeple herkes tarafından bilinen ve tanınan bir yapıda ofis sahibi olmak, markanıza prestij katacaktır. 
 
Güvenlik, resepsiyon, spor salonları, kafeler ve restoranlar aylık ödenecek aidat karşılığında hizmetinizde olacaktır. Bu imkanları yaratmak için ekstra bir harcama yapmanıza gerek kalmayacaktır. 
 
Plaza ofisleri, konumları itibariyle şehir merkezlerinde bulunduklarından; ulaşım imkanları oldukça geniştir.

Ofis Binası

Ofis binaları, plaza ofislere kıyasla maliyeti daha yüksek giderlere sahiptir. Ancak bu tarz yapılarda ofisinize ihtiyacına göre şekil verebilirsiniz. İster ufak tadilatlar yardımıyla ister sıfırdan bir yapılanmayla ofisinizi istediğiniz forma sokabilirsiniz. 
  • Kendinize ait müstakil bir ofisiniz olması, tek başına ayakta durabilen bir firma olduğunuz imajı yaratacaktır. Bu da markanızın prestijini olumlu yönde etkileyecektir. 
  • Müstakil yapılar sizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin mahremiyet alanı yaratabileceği bir ortam olmasından dolayı plaza ofislerine kıyasen daha konforlu yapılardır. 
  • Ofisinizi tercihinize bağlı şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak bir alanda konumlandırabilirsiniz.
  • Ancak güvenlik, karşılama ve otopark gibi hizmetleri karşılayabilmek için ek bir bütçe ayırmanız gerekecektir.
Tercihinizi hangi seçenekten yana kullanırsanız kullanın profesyonel bir dokunuşuna ihtiyacınız olacaktır. Hayalinizdeki ofisi tasarlamak konusunda alanında donanımlı bir iç mimar size yol gösterici olacaktır. 
 
Siz de birbirinden donanımlı mimar ve mühendis ekibimizle beraber çalışarak hayalinizdeki iş merkezini hayat geçirmek için irtibat kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya detaylı bilgi sahibi olmak için Move mimarlık Ankara ofisimize yüz yüze görüşmeye gelebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.