İnteraktif bir çocuk odası yaratmak

  • Anasayfa
  • /
  • İnteraktif bir çocuk odası yaratmak
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İnteraktif bir çocuk odası yaratmak

İNTERAKTİF BİR ÇOCUK ODASI YARATMAK

Birçok oyun odası ortak alanlardadır, bu nedenle büyük bir halı, “oyun odasını” açıkça tanımlayan bir alan yaratmaya yardımcı olabilir. Çocuk odası için zeminde kalın, yün halı mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, peluşlar ve çocuğunuzun yere inip oynamaları için bir yer verecekler. “İnteraktif” bir halı tasarımı düşünün; bu kilimin kendisi çocuğunuzun hayali oyununun bir parçası olabilir.

İNTERAKTİF ÇOCUK ODASI YARATMANIN AŞAMALARI

KİTAP KÖŞESİ

  • Okumayı teşvik etmek için, çocuğunuzun odasının, oturma odanızın veya oyun odasının bir köşesini bir kitap kuyusuna ayırmayı düşünün.
  • Çocukların kitaplarına erişebilecekleri ve kitapları düz görünümde tutacakları bir kitaplık seçin.
  • Uzayan rahat bir koltuk, fasulye torbası veya kabarıklık ekleyin, böylece çocuklar iyi bir kitapla rahatlayabilirler.

DEPO

Mükemmel temiz bir oyun odasının anahtarı, çocukların oyun odasına girmesine asla izin vermemektir. Ancak, iyi organize edilmiş bir oyun odasının anahtarı çöp kutuları ve sepetlerdir.

Oyuncak türüne veya çocuğa göre renk kodlaması düşünün. Oyuncakların hepsinde “ev” varsa çocuklar temizliğe daha iyi yardımcı olurlar (arabalar için yeşil çöp kutusu, bebekler için kırmızı çöp kutusu, oyun yiyecekleri için turuncu çöp kutusu vb.).

Çeşitli ebat ve şekillerde olsun. Doldurulmuş hayvanlar için döşeme kutuları. Sanat malzemeleri için küçük istifleme kutuları veya çekmeceler.

KAT PLANI

Oyun odanızda bölgeler oluşturmak, yalnızca işleri düzenli tutmak için değil, kardeşler arasında bir miktar uyum sağlamanın harika bir yoludur. Ayşe sanat alanında resim yapabilirken, Can sizi oyun mutfağında akşam yemeği hazırlar. Bunu yapmak için büyük bir alana ihtiyacınız yok, sadece bazı gelişmiş planlama şablonlarına ihtiyaç var.

  • Odanızın bir kat planı çizin, sadece kaba bir eskiz yapacak.
  • Kitap köşeleri için köşeleri kullanın.
  • Bir masa ve kat oyuncakları (bloklar, trenler, vb.) İçin açık alanları tutun.
  • Çocukların başyapıtlarını gösterebileceği bir duvarın yakınında bir sanat alanı yapın.

Kat planlama için endişeleriniz değil mi? Endişelenme. Yardım etmekten mutluluk duyarız. İç mimarlarımızdan biri kat planı hazırlayabilir ve oyun odanız için ürünler önerebilir.

Genel olarak, oyun odası, çocuklarınıza ilham veren ve ilgisini çeken bir yer olmalıdır, ancak girişte sizi tıkamak zorunda kalmaz. Bu, çok sayıda organizasyon anlamına gelir ve tasarımınızı kapıya estetik bırakmak zorunda kalmazsınız. Çocuk sahibi olmak, aile odanızı okul öncesi bir sınıfa dönüştürmek anlamına gelmez. Beğendiğiniz renkleri ve tasarım öğelerini kullanın. Ve oynak tarafını kucaklamak için bir fırsat olarak kabul et ve bazı riskler al. Sonuçta bu bir oyun odası.

OYUN ODASI KİME YAPTIRILIR?

Oyun odası ve profesyenel tüm iç mimari çözümler için MOVE MİMARLIK ile iletişime geçiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.