İç Mimarlıkta Kullanılan Terimler

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mimarlıkta Kullanılan Terimler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarlıkta Kullanılan Terimler

İç Mimarlıkta Kullanılan Terimler

 

İç mimarlık sayesinde mekanlar olduğundan daha güzel bir görünüme sahip olmak ile birlikte yaşanabilir alanların sayısı artar. Son dönemde Ankara'daki iç mimarlık ofisleri sayısı da her geçen gün biraz daha çoğalmaktadır. Mimarların ise çalışırken ya da projeleri yürütürken kendilerine özel kullandıkları bazı terimler vardır. İç mimarlıkta kullanılan terimler arasında en popüler olanları, aks, form, dekor, yapı olarak karşımıza çıkar. Mimarlar bu tür terimler sayesinde meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilirler.
 
 

Mekan Yerine Hacim Tercih Edilir

 

 

İç mimarlar, mekan kelimesinden çok “hacim” kelimesini kullanmayı tercih etmektedirler. Ofis, ev, bahçe gibi alanların büyüklüğü ya da genişliği hacim kelimesi kullanılarak anlatılır. İç mimar danışmanlık  firmalarından yararlanacaklar, terimler konusunda zorlanmamak için personellerden destek alma fırsatına sahiplerdir.
 
 
 
Ankara'daki iç mimarlık şirketleri her zaman müşteri memnuniyetine önem verdiği için çalışmaya başlamadan önce detaylı bilgilendirme sağlar. Terimler konusunda müşteriler acemilik yaşasalar bile zaman içerisinde alışma imkanına sahiplerdir.
 
 
 

Biçim Ve Form Terimleri Ön Planda

 

İç mimarlar tarafından biçim ve form kelimeleri de çok fazla tercih edilir. Mekanın yeniden düzenlemesi ve dikkat çekici bir görünüme ulaştırılması işlemleri sırasında bu tür terimler çok fazla kullanılır. Ankara'daki iç mimarlık firmaları alanında deneyimli ve profesyonel çalışanlardan oluştuğu için sıkça bu terimleri duymak mümkündür.
 
 
Dikkat çekici ve profesyonel şirketler söz konusu olduğunda ise Move iç mimarlık ofisi karşımıza çıkar. Uzman kadrosu, her zaman yenilikçi ve modern çalışmaları ile birlikte Move, Ankara’da mutlaka yardım alınması gereken kuruluşlardan bir tanesidir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda yaşanabilir, dikkat çekici ve farklı mekanlar tasarlanır. Üstelik herkesin bütçesine hitap edebilecek şekilde hizmet verilmeye özen gösterilir.
 

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.