İç Mimarlık ve Dekorasyon Farkı

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mimarlık ve Dekorasyon Farkı
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarlık ve Dekorasyon Farkı

İç Mimarlık ve Dekorasyon Farkı

İç mimarlık firmaları her geçen gün sayıca artsa da başarılı bir tasarım ancak tecrübe ile mümkün olur. Move Mimarlık ise tecrübesi sayesinde sadece ev dekorasyonu için değil, mağaza ve alışveriş merkezi dekorasyonu adına da büyük başarılara ulaşmıştır. En iyi üniversitelerin iç mimarlık bölümlerinden mezun olan çalışanları ile hem teknik açıdan hem de müşteri ilişkileri açısından başarı elde etmiştir. Moda sürekli değişen bir öğedir. Modanın sürekli takip edilmesi, buna göre tasarım fikirlerinin oluşturulması, üretimlerin ona göre yapılması çok önemlidir. Move Mimarlık bunu en iyi şekilde yapmayı başarmıştır.

İç Mimarlık ve Dekorasyon Arasındaki Farklar

iç mimarlık firmaları arasında adını başarıyla duyurmayı başaran Move Mimarlık Firması, gerek tasarımları gerek ise dekorasyonları ile ön plana çıkıyor. Mağazadan alışveriş merkezlerine, ev dekorasyonundan hastane dekorasyonuna kadar pek çok alanda adını duyurmuştur. Bunun yanında müşterilerine hem en yeni modayı hem de en uygun fiyatı sunmayı başarmaktadır. Her dekorasyon yapana iç mimar demek doğru bir davranış değildir. İç mimarlar ile dekorasyoncular arasındaki farklar aşağıdaki gibidir:

  • İç mimarlık diploması, üniversitelerin ilgili bölümlerinden 4 yıllık eğitim sonucunda verilmektedir. Dolayısıyla iç mimarlar ciddi bir teknik bilgiye sahiptir. Ancak dekorasyoncular bu teknik bilgilerden çok görsel öğeler ile tasarım yapar.
  • İç mimarlar milimetrik çalışmalar yaparken dekorasyoncular çoğu zaman yanlış hesaplama yüzünden sığmama ya da küçük gelme gibi problemler ile uğraşmak durumunda kalabilir.
  • Yeni trendleri takip eden herkes dekorasyoncu olabilir, ancak bu yeni modayı bir alana doğru bir şekilde yansıtmak sadece iç mimarların yapabileceği bir durumdur.

Ankara iç mimar ofisleri genel olarak sadece ev dekorasyonlarına yönelmeyi tercih ediyor. Ancak dekorasyon fikirleri birbirini bir zincir gibi takip eder. Yani tek bir konuda değil birden çok konuda dekorasyon fikirlerine sahip olmak demek, başkalarında olmayan dekorasyonların ortaya çıkması demektir. O nedenle Move Mimarlık kariyer hedefine en emin adımlar ile ilerliyor ve sadece ev dekorasyonunda değil, büyük mağazaların dekorasyonlarında da kendini geliştiriyor.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.