İç Mimarlık Trendleri – “Yılın Enleri”

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mimarlık Trendleri – “Yılın Enleri”
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarlık Trendleri – “Yılın Enleri”

 

 İç Mimarlık Trendleri – “Yılın Enleri”

Yılın iç mimarisi açısından enlerine baktığımız zaman, gelen talepler doğrultusunda bu yılın sakin bir yıl geçtiğini söyleyebiliriz. Yani önceki yıllarda göz alıcı tasarımların tercih edildiği düşünülürse, son zamanlarda yapılan tasarımların daha sade ve minimal tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Evlerde ve Ofislerde Minimal Tasarımlar

Geçtiğimiz yıl iç mimarlık açısından daha minimal geçmiştir. Renk olarak bakarsak Move İç Mimarlık olarak genellikle pastel renkleri tercih ettiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle duvar kaplamalarında süslü kağıtlardan kaçınan ev sahipleri, bunların yerine daha doğal duran pastel duvar boyalarını tercih etmişlerdir.

Ev ve ofislerde tercih edilen tasarımların ilk ortak özelliği dediğimiz gibi pastel renkler ve sade duvar kaplamalarıdır. Hatta bu yıl çok fazla duvar kağıdı tercih edilmediğini söyleyebiliriz. Önceki yıllarda popüler olan duvar kağıtları artık yerlerini doğal duvar boyalarına bırakmışlardır. Duvarlarda ise tabloların çok dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

İç mimarlık trendlerinden biri olan tablolar ise genel olarak kişiye özel olarak hazırlanan ya da kişilerin ruhunu yansıtan modern tablolar olmaktadır. Yani bu yılın modası biraz daha kişisel seçimlerdir.

Ofislerde ise yine tabloların çok sık kullanıldığını söyleyebiliriz. Elbette bahsettiğimiz bu tablolar, dünyaca ünlü ressamların eserleri değildir. Daha modern hatta belki daha Retro ve Vintage tablolar son günlere damgasını vurmaktadır.

Zemin kaplamalarında ise bu yıla tahta kaplamalar damgasını vurmuştur. Evin genel tasarımı oldukça sade olduğu için tahta kaplamalar, diğer malzemelere göre daha doğal durmaktadır. Bu nedenle evlerde sıkça kullanıldığını söyleyebiliriz. Ofislerde ise tahta kaplamalar yerine seramik kaplamalar kullanılmaktadır.

Kısacası bu yıl sadeliğin ve doğallığın yılı oldu diyebiliriz. Biz de Move İç Mimarlık olarak bu trendler üzerinden yenilikçi projeler üreterek siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.