İç Mimarlık Şömine Tasarımları

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mimarlık Şömine Tasarımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarlık Şömine Tasarımları

İç Mimarlık Şömine Tasarımları

İç mimarlık şömine tasarımları istenen dekorasyon için farklılıklar gösterebilir. Profesyonel iç mimarlıkdanışmanlığı alarak şömine olmasını istediğiniz odada hangi özelliklere sahip bir şöminenin olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Odanın stili, dekorasyonu ve tabii ki büyüklüğü bu konuda belirleyici rol oynamaktadır. Şömineler dekoratif birer aksesuar olarak kullanılabileceği gibi fonksiyonel olarak faydalanılan birer eşya olarak da kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra odadaki ana eşya da şömine olarak belirlenebilir. Yerleşimi ve en uygun şekilde uyum halinde kullanımı için mutlaka profesyonel bir destek almak gereklidir. Dekoratif bulunan salonlar için özel olarak şömineler üretilmektedir. Bunun yanı sıra bahçelerde de tercih edilebilen şömineler kullanıldığı alanda fark yaratmaktadır. Romantizm katan tasarımlardan birisi olmasına karşın oldukça modern modeller ile dikkat çekici özellikler de kazanmaktadırlar.

Odun Şömineleri

Şömineler modelleri ve çalışma şekilleri ile farklı görünümlerde üretiliyorlar. İstenilen stilde ve son trendlere uygun modeller üretiliyor. Bunlardan birisi olan odun şömineleri daha eski tip kullanımda şömine arzu edenler için uygun tasarımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Romantik ve klasik kış tasarımları için en beğenilen seçeneklerden olmayı sürdürüyorlar. Daha geleneksel tipte olan odun şömineleri için doğrudan bir baca kullanılmaktadır. Bu şöminelerde odun yakılmakta olup gereken hava akımı için baca kullanılır.

Gazlı Şömineler

Şömineler hangi tasarıma sahip olursa olsun dikkat çekici mimari tasarımlardan birisidir. Dekoratif olarak farklı seçenekler sunmakta olan şömineler yerleşim tipine göre odanın aksesuarı ya da başroldeki eşyası olabilmektedir. Fakat genellikle yerleşimi koltuğun hemen karşısına olacak şekilde yapılır. Bu durumda ana eşya olarak odada yer almaktadır. Fakat yerleşimde şöminen kapasitesi ve kullanım şekli belirleyici rol oynamaktadır. Isı yaymakta olması sebebiyle mobilya yerleşimi çok önemlidir. Minimalist tasarımlarda bile oldukça kuvvetli bir mimari tasarımdır. Bu tarz stillerde gazlı şömineler daha fazla tercih edilmektedir. Diğer eşyalar sade olup şömineyi vurgulamak üzerine dekore edilmektedirler. Gazlı şömine tipi evinde baca kullanmak isteyenler ve yeri olmayanlar için ideal bir çözüm sunuyor. Yakıt olarak gaz kullanması sebebi ile herhangi bir bacaya ihtiyaç duymuyor.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.