İç Mimarlık Alanında Her şey

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mimarlık Alanında Her şey
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarlık Alanında Her şey

İç Mimarlık Ankara - Move Mimarlık Ofisi

"İç mimarlık" son yıllarda tasarım sektöründe ivme kazanmış mesleklerden bir tanesidir. Bunun en büyük sebebi, insanların iç mimarisindeki örnekleri görerek taleplerini arttırmış olmalarıdır. Move İç Mimarlık olarak biz de müşterilerimizin talepleri doğrultusunda pek çok proje ile tasarım sektöründe yer alıyoruz.

İç mimarisinde tasarım yapmak, belli adımlardan oluşan bir süreçtir. Öncelikle müşterilerin ne istediği dinlenir, ardından bazı tasarımlar üzerinden örnekler gösterilir ve böylece yapılacak projenin ilk adımları da belirlenmiş olur. Projenin ilk adımları belirlendikten sonra geri kalan adımlar da birbirini takip ederek devam etmektedir.

İç mimarlıkta projeyi okula yeni başlayan bir öğrenci gibi düşünebiliriz. Biz de bu süreçte öğretmen görevi görüyoruz. Nasıl öğretmenler, öğrencilerine sıfırdan başlayarak her şeyi öğretip hayata hazırlıyorsa, biz de projelere sıfırdan başlayıp tamamladıktan sonra hayata geçiriyoruz. Bu nedenle proje sırasındaki her adım büyük bir önem taşıyor.

Şimdi bahsettiğimiz bu adımların ne olduğu hakkında biraz konuşalım. Tasarım süreci ilk olarak, tasarımın yapılacağı yerin planının dijital ortamda çıkarılması ile başlamaktadır. Move İç Mimarlık olarak plan üzerinden bazı sanal çizim uygulamaları yardımı ile tasarımları oluşturuyoruz. Tabii burada müşterilerimizin talepleri de çok önemli.

Tasarım temel olarak alanın zemin, tavan ve duvar kaplamaları ile başlayarak, eşya bölümüne kadar devam etmektedir. İç mimarlık, hem inşaat hem de eşya açısından tasarımı kapsadığı için az önce bahsettiğimiz “adım adım” durumu yaşanmaktadır. Yani duvar kaplaması olmayan bir yere, mobilya tasarımı yapmak biraz komik olabilmektedir. Bu nedenle bizler Move İç Mimarlık ekibi olarak, tasarlanacak alana göre projelerimizi farklı adımlarla sürdürüyor ve tamamlıyoruz. Bu süreçte de müşterilerimizi adımlarımız hakkında bildirerek, proje sonuçlandığı zaman en güzel sonuçları elde etmeyi hedefliyoruz.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.