İç Mimarinin Temeli

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mimarinin Temeli

İç Mimarinin Temeli

İç mimari, insanların yaşadığı alanların tasarlandığı, mimarlıkla karıştırılan bir tasarım biçimidir. İç mimarlar, mobilya, ışık, zemin kaplamaları gibi pek çok malzeme ile iç alanların tasarımını yapmaktadır. İç mimari genellikle mimari ile karıştırılsa da son yıllarda iç mimarlık da gerektiği değeri görmeye başlamıştır. Move İç Mimarlık olarak kurulduğumuz günden beri uzman ekibimiz ile ev ya da iş yerlerinde benzersiz tasarımlar yapıyoruz. Şirket olarak her zaman yenilikçi hareket ettiğimiz için iç mimarlığa yeni bir soluk getiriyoruz. Peki, iç mimarlığın temeli tam olarak nedir? Bir iç mimarın hangi alanlara yönelmesi gerekir?

İç Mimarinin Temeli Nedir?

"İç mimarinin temeli" estetik ve uyumdur. Yani bir iç mimarın tasarım yaparken, dokunduğu her şeyi bir bütün olarak düşünmesi gerekmektedir. Bir cafe tasarımını düşünelim. Eğer duvar boyaları, zemin kaplamaları, aydınlatmalar ve mobilyalar bir bütün halinde düşünülmezse, ortaya oldukça karmaşık ve uyumsuz bir görüntü çıkacaktır. Bu nedenle bütünlük çok önemlidir. "Move İç Mimarlık" olarak, iç mimarinin tüm yapı taşlarını birlikte düşünerek, tasarımları kusursuz bir şekilde hayata geçiriyoruz. Bu noktada örnek verecek olursak, ilk olarak müşterilerimizin ne istediğini belirlememiz gerekiyor. Zira, güzellik göreceli bir kavramdır. Biz her zaman görsel açıdan en iyi projeleri çalışsak da öncelikle müşterilerimizin ne istediği önemlidir.  Çünkü bir projenin başarısı, müşterilerin memnuniyetine bağlı olarak değişmektedir. Müşterilerimizin tam olarak nasıl bir tasarım istediğini öğrendikten sonra da tasarımlarımıza başlıyoruz. İç mimarisinde genellikle öncelik sabit eşyalara verilmektedir. Burada kastettiğimiz şey ise duvar ve yer kaplamalarıdır. Ardından eşyaların seçimi ve konumlandırılması önem kazanmaktadır. Bu adımlar her zaman birbirini tekrar eder ve proje tamamlandığı zaman adımlar tek bir ortak noktada buluşmuş olur. "iç mimarlık ofisi" olarak bizlere güvenebilir projelerinizi teslim edebilirsiniz.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.