İç Mekanda Bitkisel Form Kullanımları

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mekanda Bitkisel Form Kullanımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mekanda Bitkisel Form Kullanımları

 

Baharın başlamasıyla hepimiz yenilenmek istiyoruz ve birçoğu etrafındaki durumu değiştirmek için ihtiyaçlarını karşılıyor. Yollardan biri, zengin bahar boyalarının ve çiçek motiflerinin iç mekanlara tanıtılmasıdır. Doğadan ilham alan iç mekan tasarımı ile ilgili yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

DOĞADAN İLHAM ALAN İÇ MEKAN TASARIMI

İç mekan baskılarında çiçek yaz dekor notaları: İç mekanda bulunan bitki motifleri belli bir tonu belirliyor: rahatlık, huzur ve neşe veriyorlar. Çiçekler - bu, odayı bozması zor, hatta büyük miktarlarda bile uygulayabileceğiniz nadir bir yapıdır. Mütevazi kır çiçeği desenleri ve en çok sevilen güllerin çizimleri. Tasarımcılar çiçek desenlerini küçük, orta ve büyük boyutlarda paylaşırlar.

 

İç mekandaki bitkisel motifler tüm odalarda muhteşem görünüyor: yatak odası, oturma odası, yemek odası, mutfak ve hatta bir banyo. Buna ek olarak, konut binalarının tasarımına böyle bir çözüm çok hoş görünüyor, böyle bir hareket de iç mekandaki eksikliklerden uzaklaşıyor.

Tabii ki, evin tümünün yapıldığı genel stili dikkate almalısınız. Küçük çiçeklerin saçılması, rustik kır tarzı ile ilişkilendirilir. Bu durumla özellikle ilgili olan, bitkilerin halk boyama şeklindeki görüntüsüdür. Bu tür desenler ahşap mobilyalarla iyi bir şekilde birleştirilmiştir.

 

Modern iç mekanda, çiçek çizimleri minimum miktarda bulunur, ancak bu renk ve boyutlardaki isyan ile dengelenir. Çoğu zaman bunlar, duvarlara veya döşemeli mobilyaların döşemelerine yerleştirilmiş büyük çiçeklerdir.

 

Çiçek baskıları odaya değil, kısmen yerleştirilmiş. Desenin renginin dekorun diğer elementlerinde tekrarlanması önemlidir. Ancak unutma, dekor unsurlarındaki çok fazla parlak renk iç mekanı çok fazla renklendirir, çünkü her şeydeki ölçüme uymak önemlidir.

 

Düzgün bir şekilde yerleştirilmiş vurgular, odanın genel görünümünü uyumlu hale getirir. Örneğin, perdelerin ve mobilya döşemelerinin veya masa örtülerinin ve dekoratif yastıkların renk yelpazesi üst üste geldiğinde bir odadaki uyum sağlanabilir. Desenli duvar, minderler, masa lambaları ve zemin lambaları, kanepenin önündeki halı, duvar kağıdı deseninin renklerinden birinin altında seçilebilir. Minderler, koltukta resim veya resimlerle iyi kafiyeli. Aynı zamanda, mobilyanın rengi ton olarak daha açık veya daha koyu olmalıdır. Büyük aksesuarlar - sandalyeler ve koltuklar, masa lambaları, zemin lambaları, perdelerle ve kendi aralarında iyi bir şekilde süslenmiş resimler.

 

Ve en önemli tavsiye: denemekten korkmayın - etrafında uyum yaratılması duygusal dengenin kurulmasına katkıda bulunur!

İÇ MEKAN TASARIMI İÇİN KİMİNLE ÇALIŞMALIYIM

En iyi iç mekan tasarımı seçenekleri için Move Mimarlık ile çalışmak sizlere gerçekten farklı ve size özel mekanlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.