İç Mekan Bitkileri Ve Dekoratif Saksılar

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mekan Bitkileri Ve Dekoratif Saksılar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mekan Bitkileri Ve Dekoratif Saksılar

İç Mekan Bitkileri Ve Dekoratif Saksılar

Günümüzde iç mimarlık aksesuarları olarak değerlendirilmekte olan saksılar ve saksı bitkileri doğayı evine taşımak isteyenler için oldukça iyi bir çözümdür. Birçok farklı türde bitkiyi ev ortamında balkonlarda yetiştirilmesi mümkündür. Özellikle birbirinden farklı birbirinden estetik görünüme sahip olan kaktüs çeşitlerinin ev ortamlarında yetiştirilmesi radyasyonun emilmesi gibi birçok farklı artıları içerisinde barındırmaktadır. Farklı türde bitkilerine yaşam alanlarında hem ortama hem de insana büyük katkıları bulunmaktadır. Birbirinden farklı süs bitkileri fikirleri ile evlerinizi adeta çiçek bahçesi ile dönüştürebilir huzurlu bir ortam sayesinde daha yaşanılabilir bir eve sahip olabilirsiniz. Çiçek araştırması yaptığınızda bu kategoride birbirinden farklı yeşil yapraklı çiçeksiz bitkiler veya çiçekli bitkiler olmak üzere iki farklı grupta birçok saksı bitkisi bulabilmeniz mümkündür.

İç Mekan Saksıları

İç mimarlık dekorasyon işlemlerinde en çok tercih edilen Mimarlık objeleri şüphesiz iç mekan saksılarıdır. Hem evlerde hem de iş yerlerinde ortama farklı bir ambiyans katan iç mekan saksıları hem malzeme itibarıyla hem de gönlümü itibariyle birçok farklı alternatif sahiptir. Saksılar iç mekan ve dış mekan saksıları olarak farklı grupta incelemek gerekmektedir. İç mekan saksılarının daha küçük ebatlarda ve daha estetik yapılarda olması gerekmektedir. Günümüzde çeşitli malzemelerden üretilen birçok farklı saksı bulunmaktadır. Seçim yapılırken ev dekorasyonunun tamamı bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Ev dekorasyonuyla zıt renkler ya da mobilyalı aranızda uyuyacak saksı modelleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen saksı modelleri ayaklı dekoratif ahşap saksılardır. Birbirinden farklı saksı önerisi için Move iç mimarlık firmasına internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İç Mekan Bitkileri

Yaşam alanınızda hava kalitesini arttırmanız ve estetik bir görünüm elde edebilmeniz aynı zamanda doğada yaşıyormuşçasına huzurlu olabilmenizi sağlayan birçok iç mekan bitkisi bulunmaktadır. İç mimarlık tasarımlarında en çok yer verilen objelerden biri olan iç mekan bitkileri çeşitleriyle farklı zevklere hitap etmektedir. Genellikle işyerlerin değil evlerde küçük sukulent ve kaktüs tarzı bitkiler tercih edilmektedir. Bunların yansıra yuka bitkisi kurdele çiçeği, Palmiye çeşitleri, Paşa kılıcı, hostes çiçeği çeşitleri, Bonzai bitki çeşitleri, ve daha birçok farklı iç mekan bitkisini ev ortamlarında kullanabilirsiniz. Dilerseniz Move Mimarlık birçok farklı alanda birbirinden faydalı ve birbirinden estetik iç mekan bitki önerilerini öğrenebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.