İç Mekân Tasarımlarında Yılın Trendleri

  • Anasayfa
  • /
  • İç Mekân Tasarımlarında Yılın Trendleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İç Mekân Tasarımlarında Yılın Trendleri

İç Mekân Tasarımlarında Yılın Trendleri ; iç mimarlık hususunda en çok araştırılan konulardan birisi de iç mekân tasarımlarında bu senenin trendleridir.  Her yıl değişen trendlere bu yıl da yeni mobilya tasarımları ve trend renkler eşlik etmektedir. Bazı kişiler ise yalnızca ufak dokunuşlarla modaya uygun bir görünüm elde etmek istemektedirler. İç mekân tasarımlarında modaya uygun görüntü elde etmek için küçük dokunuşlar da yeterli olabilmektedir.

Bu yılın trend renklerine bakılacak olursa, soğuk renkler göze çarpmaktadır. Soğuk renkler denildiğinde yalnızca nötr renklerin düşünülmemesi gerekmektedir. Aksine daha cesur davranmak ve doygun renklerle harmanlamak oldukça önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yıl klasik mavi renginin trend olduğu görülmektedir.

Trend Mobilyalar

iç mimarlık tasarımlarında yılın trendlerinden bahsedilirken, mobilya seçimlerinden de bahsetmek gerekmektedir. Bu yıl klasik mobilyalar daha çok kullanılacaktır. Bununla birlikte çağdaş stilde villa öğeleri göze çarpmaktadır.

Dokulara bakıldığında ise, kadifenin kullanımı oldukça yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır.  Kadife kullanımı ile birlikte yalın bir görünümden seçkin bir görünüme kadar pek çok imajın oluşturulması mümkündür. Yumuşak dokusu olan bu ürün, mobilyalar, yastıklar, abartılı tasarımlar, halılar ya da duvar kağıtları gibi pek çok dekoratif ürün için kullanılabilmektedir.

Bu yıl vintage ürünlerin kullanımının oldukça yaygın olduğu görülmüştür. Bohem bir tarz yakalamak için de klasik tarzlar yakalamak için de antika eşyalar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bunun dışında kavisli mobilyalar son zamanlarda oldukça popülerdir. iç mimarlık arayışında olan kişilere bu yılın trendi hususunda, pürüzsüz ve köşeleri yumuşatılmış mobilyaların seçimi önerilmektedir. Düz kesimler yerine kavisli olarak tasarlanmış mobilyalar iç mekânı daha konforlu ve daha şık gösterecektir.

Banyo

Bu senenin trendi banyo dekorasyonlarına bakıldığında, kontrast dekorasyonların olduğunu görmek mümkündür. iç mimarlık araştırması yapan kişilere banyo hususunda, siyah beyaz gibi zıtlıklarla uyum yakalanması önerilmektedir. Bu renklerde bir banyo ile bakır tesisatlar oldukça şık görünecektir.

Kadınların genelde en çok vakit geçirdiği alan mutfaktır. Dolayısıyla herkes mutfağın dekoratif olmasını ve keyifle zaman geçirmeyi önemsemektedir. Mutfaklarda ise bu yıl, mutfak adaları göze çarpmaktadır. Mutfak adası, sabah kahvesi içme, yemek yeme, pişirme alanı oluşturma gibi pek çok işlevi olabilecek tasarımlardır.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.