Home Ofiste Verimli Çalışmanın İpuçları

  • Anasayfa
  • /
  • Home Ofiste Verimli Çalışmanın İpuçları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Home Ofiste Verimli Çalışmanın İpuçları

HOME OFİSTE VERİMLİ ÇALIŞMANIN İPUÇLARI

Home ofis olarak evden çalışmak iki ucu keskin bir kılıç olabilir. Bir yandan işe gidip gelmek kavramını hayatınızdan kovup pijamalarınızı işe almak harika. Öte yandan, evler dikkat dağıtıcılarla doludur ve burada işe odaklanmış kalmak zor olabilir. Uzun yıllar boyunca evden çalışan bir arkadaşım her ne zaman işe odaklansa, odağını mutlaka bişeylerin dağıttığını söylüyor. Bana sorarsanız, verimli bir ev çalışma hayatına girmenin püf noktasının home ofis tasarımı seçiminde doğru şekilde dizayn etmek kurduğunu öğrendim.

Home ofisinizi tasarlama şekliniz, dikkatinizi dağıtmanıza ve stressiz kalmanıza yardımcı olabilir, böylece evinizdeki en iyi çalışmalarınızı yapabilirsiniz. İşte evdeki işiniin sürdürebildiğinden emin olmanın birkaç yolu.

İŞTE VERİMLİ BİR HOME OFİS TASARIMI İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER!

BOŞLUĞU KISALTIR

Masam temiz ve düzenliyken daha net bir kafam olduğunu biliyorum. Mükemmel olması gerekmez, ancak masanızdan kağıt, posta ve diğer şeyleri almak için organizasyon alanları oluşturmak nokta atışı odaklanmanıza yardımcı olabilir. Dolaplar sizin en iyi seçeneğiniz gibi gözükse de, işleri düzenli tutmak için kesinlikle tepsiler ve dosya kutuları kullanabilirsiniz veya masanızdan bir şeyler çıkarmak için duvara asılı bir dosya sepeti satın alabilirsiniz. Çalışmak için oturduğunuzda yalnızca üzerinde çalıştığınız şeyi muhafaza edin ve gerisini uzaklaştırın.

Ayrıca evin geri kalanı düzenliyse daha iyi çalıştığımı da biliyorum. Ayrı bir ev ofisine sahip olsanız bile, evin geri kalanının biraz çalışmaya ihtiyacı olduğunu biliyorsanız konsantre olmak zordur. 10 dakika boyunca bir zamanlayıcı ayarlamayı ve çalışmaya başlamadan önce ana alanlarda çabuk bir biçimde kirlilileri yok etmeyi seviyorum. Bulaşık makinesini yüklemek, sayaçları temizlemek veya çamaşır yıkamak için yeterli bir zaman. Bu küçük, karışıklık yaratan işleri elden çıkarmak, işe odaklanmak için daha fazla zihin genişliği sağlıyor.

RAHAT ÇALIŞIN

Yataktan çalışmanın konforda en üst düzey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak evden çalışan herkes size yaşlandığını söyleyebilir. Çalışmak için rahat ve ergonomik bir alana sahip olmak, odaklanmanın anahtarıdır. Bilgisayarınızın, masanızın ve sandalyenizin konfor için ayarlandığından emin olun. Ayaklarınız yerde düz olmalı, dirsekleriniz 90 derece açıda olmalı ve monitörünüzün üstü göz hizasında veya hemen altında olmalıdır. Konfor, ağrılı bir boyun veya gerilmiş gözler tarafından rahatsız edilmediğiniz için odağı artırmaya yardımcı olur.

HOME OFİS TASARIMI İÇİN NEREYLE ÇALIŞMALI?

Sizi rakiplerinizden ayıracak ve verimliliğinizi arttıracak home ofis tasarımı için mutlaka Move Mimarlık ile iletişime geçin!

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.