Home Ofis Dizaynında Verimlilik Sağlayıcı Dokunuşlar

  • Anasayfa
  • /
  • Home Ofis Dizaynında Verimlilik Sağlayıcı Dokunuşlar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Home Ofis Dizaynında Verimlilik Sağlayıcı Dokunuşlar

Home ofis dizaynı günümüzde oldukça önemli hale gelmiştir. Zira kötü döşenmiş bir home ofis verimliliği düşüren bir faktör olarak görülmektedir. Peki nasıl önleyebiliriz? Bunun için yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

HOME OFİSİ DİZAYNI İÇİN VERİMLİLİK ARTTIRICI PRATİK ÖNERİLER

AYDINLATMA KULLANMAK

Zaman planlaması uygulamam bilgisayardaki uzun saatlerim boyunca beni hep azarlıyor. Ancak bu önlenemezken, evden çalışırken odaklanmanıza yardımcı olmak için ışığı kullanabilirsiniz. Mümkün olduğunda, doğal ışığı getirin. Göz yorgunluğunu azaltır ve enerjik kalmanıza yardımcı olur. Ofisiniz doğal ışıksızsa (bodrum çalışanları, birleşin!), Sert, mavi floresan aydınlatmayı seçerek göz yorgunluğunu azaltabilirsiniz. Bir lamba ile sıcak beyaz ışığı birleştirin ve iş istasyonunuzdaki bir spot lambasını parlatmak için kullanın. İşiniz bittiğinde, çalışma gününün bittiğini belirtmek için masanızdaki ve aklınızdaki ışığı kapatabilirsiniz.

TANIM OLUŞTURUN

Herkes kapılı ayrı bir ev ofisine sahip olacak kadar şanslı değil. Yine de, eviniz ve ev ofisiniz arasında bir sınırlama yaratmanız gerekir. Net bir çalışma alanı oluşturmadan, uzun saatler çalışmak veya projelerin kişisel hayatınıza sızmasına izin vermek caziptir. Ancak iş gününü fiziksel olarak durdurmanın, profesyonel ve kişisel yaşamların arasındaki kapıyı kapatmanın bir yoluna ihtiyacınız vardır. Bu olmazsa, evde büyük bir çalışma riski taşırsınız.

Bağımsız ofisiniz yok mu? Sorun değil! Çalışma alanınıza tanımlanmış bir görünüm kazandırmak için kitaplıklar veya ekranlar kullanın. Ayrıca alan halılarını veya duvardaki farklı bir boya rengini kullanarak bir “ofis” oluşturabilirsiniz. Bir çift gürültü önleyici kulaklık bile, iş ile düzenli dikkatiniz arasındaki farkı tanımlamanıza yardımcı olabilir. İşinizle evde kişisel yaşam arasında bir ayrım oluşturmak için ne gerekiyorsa yapın.

OLMASI GEREKENLERİ ELİNİZDE TUTUN

Masamdan her kalktığımda, yeni bir dikkat dağıtıcı buluyorum gibi görünüyor. Mail alıp atma, köpeğime biraz sevgi verme ya da mutfağımın temizlenmesi gerektiğinin farkına varma, ne kadar az kalksam, o kadar iyi. Tüm zorunluluklarımı ev ofisimde tutmayı öğrendim, böylece sürekli kaldım ve odaklandım.

Uyanmanız gerektiğinde dikkatinizin dağıldığını fark ederseniz, elinizde ne tutabileceğinizi görün. Ev ofisinizi kahve, hızlı atıştırmalıklar ve rahat olmanız için gereken her türlü şey ile stoklayın. Hey, normal bir ofiste çalışıyor olsaydınız, her gün munchie yediğinizde veya hızlı bir kafein almak istediğinizde oradan ayrılmazdınız. Ev ofisinize benzer şekilde davranın; dikkat dağıtıcı şeyleri minimumda tutabilirsiniz.

HOME OFİS DİZAYNI KİME YAPTIRILIR?

Evden çalışmak bir nimet ya da bir lanet olabilir. İdeal durumunuzu oluşturmak harika olsa da, odağını kaybetmek çok kolaydır.Move Mimarlık aracılığıyla kendi isteklerinizle rahat, huzurlu ve stoklu bir home ofis dizaynı oluşturarak, dikkat dağıtıcıların tümü olmadan uzaktan çalışabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.