Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon fikri

  • Anasayfa
  • /
  • Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon fikri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon fikri

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon Fikri

Harika salon tasarımları için 5 dekorasyon fikri ile sizlerleyiz. Evin her bölümü önemli olsa da salon herkes için farklı bir önem taşır.  Bu nedenle, salonun dekorasyonunda ayrı bir özen gösterilir. Siz de salon dekorasyonunu yenilemeye karar verdiyseniz size harika salon tasarımları için 5 dekorasyon fikri sunmaya hazırız.  Salon dekorasyonuna başlamadan önce ilk göz önünde bulundurmanız gereken nokta salonun büyüklüğüdür. Alacağınız mobilyaları salonun büyüklüğüne ve genişliğine uymalıdır. Bu kural dekorasyonun ilk kuralıdır. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta salonunuzun bir tarzı olmalıdır. Salon dekorasyonunda duvar kâğıdı kullanmayı düşünebilirsiniz. Böylece eşyalarınız dâhil her şey yenilenmiş gibi gözükebilir. Salonunuzu yaşam alanı olarak da kullanıyorsanız kırmızı renginden kaçmalısınız. Kırmızı yorucu ve enerji düşürücü bir renktir. Mavi tonlarını kullanmak iletişimi güçlendirebilir. Bununla birlikte aksesuar ve eşya kullanımında zıt objeler kullanmaya dikkat edin. Bu objeler hareketlilik ve salona tarz kazandırır. Kullanacağınız uygun aksesuarlarla salonunuz daha ferah gözükmesini ve bütünlüğünü sağlar. En son olarak zemine serilecek halılar eşyalarla uyumlu olmalı renkleri ise zıt olmalıdır.

Kapı ve Pencereler İle Salon Renklendirme

Salon dekorasyonu ve detaylarında kapı ve pencereler ile salon renklendirme kullanarak salonunuzu daha göz kamaştırıcı hale getirebilirsiniz. Salonunuzun dekorasyonunda renkli kapı ve pencereler kullanarak salonunuzu daha geniş ve modern bir havaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Koyu duvar renklerine zıt ancak mobilyalarınızın renklerine uyum sağlayan kapı ve pencere rengi seçimi salonunuzun havasını değiştirir. Böylece salonunuzu renkli bir hale getirebilirsiniz.

Duvar Renk Önerilerimiz

Salon dekorasyonu için duvar renkleri büyük önem taşır. Duvar renk önerilerimiz size salon dekorasyonunda hangi duvar renkleri seçmeniz gerektiği konusunda bir fikir edinmenizi sağlayabilir.  Büyük bir alana sahip salonlarda çok fazla sınırlama olmasa da küçük boyuttaki salonlar için durum böyle değildir. Küçük bir salona sahipseniz duvar rengi olarak koyu ve koyu tondaki renkleri seçmemeniz gerekir.  Açık renk tonları hem salonunuzu daha büyük gösterir hem de ferahlık sağlar. Lacivert, bordo, kahverengi gibi renkler yerine çakıltaşı, fildişi, mavi ve mavinin tonlarını seçmeniz salonunuzu daha geniş gösterir. Kullanacağınız aksesuar ve mobilyalar, duvar renklerine uyum göstermeli ve lila, pudra pembesi, camgöbeği vb. renkleri kullanabilirsiniz.

 

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.