Fütüristik Dizayn Restoranlar

  • Anasayfa
  • /
  • Fütüristik Dizayn Restoranlar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Fütüristik Dizayn Restoranlar

 

Fütüristik Dizayn Restoranlar

Yaşam ve iş konusunda olumlu gelecek tasarımını benimseyen anlayış fütürizmdir. Fütüristik ise ilerici ve modern çizgiler barındıran olarak nitelendirilir.   Artık restoranlar da bu anlayışa uygun olarak dizayn ediliyor.  Masalar standartların dışında, olması gerektiği gibi kare ya da dikdörtgen değil. Daha sanatsal ve daha fonksiyonel bir stille sahip.

Fütüristik Dizayn Edilen Restoranlar; Karmaşadan Uzak ve Salaş

Ankara iç mimar dekorasyon konusunda iş yeri ve restoranlara da hizmet verir. Yeni anlayışa uygun iç mekan tasarımları oldukça dikkat çeker. Fütürist anlayışın getirilerinden olan yenilikçi düşünce mimarlar tarafından da benimseniz.

İç mekan boyutları farklı bir şekilde dizayn edilir. Öyle ki ilk bakıldığında karmaşık hissi verse de her şey olması gerektiği gibi nizamidir. Metali ahşap, cam malzemeler dekorasyonlarda modern biz çizgide yerleştirilir. Cam kaplı mutfaklara dışarıdan bakanlar çalışanları görebilir. Salaş ortamlarda ferah bir görünüm için oldukça idealdir.

Fütüristik Dizaynda Öne Çıkan Unsurlar

Eski olanı ortadan kaldırmak fütürizmin doğasında var. Yeni olana ilgi duyan fütüristler sanat eserlerinde hız, değişim ve makineleri kullandı. Dinamizmi yükselten eşya seçimleri bu nedenle fütüristik dizaynda öne çıkan unsurlar arasında yer alıyor. Renk seçimleri de bu anlayışa uygun olmalı.

Projelerde genellikle heykeller obje olarak kullanılır. Gelecekçilik ve yenilikçilik anlamında trend dokunuşlar restoranlarda da uygulanıyor. Sandalyeler masalara sabitlenmiyor.  Masaların yapıları ise dikdörtgen değil ve oldukça sıra dışı. Müşteri çekmek ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak adına önemli bir adım. İç mimari bilindiği üzere mekanın içinde kullanıcılara işlevsel, yapısal ölçütlere uygun tasarımları sunar ve bunun için yaratıcı çözümler üretir.  Fütüristik dizayn adına da Ankara da en iyi iç mimar olarak hizmet veren Move Mimarlık bu konuda sizlere en uygun tasarımları yaratır.

Gizli led aydınlatmalar, tavanda kullanılan floresan aydınlatmalar fütüristik restoran tasarımlarında öne çıkan bir başka unsurdur.  İç mekan boyutlarında mimari olarak farklı düzenlemeler yapılır. Bu düzenlemeler öncelikle kapasite ve konfor unsurları düşünülerek planlanır.  Müşterilerin fikirleri ve memnun ayrılmaları ise iç mimari tasarım hizmetlerinde son derece önem verilen konulardan biridir.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.