Fransız Rivierası'nda Brütalistlerden Esinlenen Bir Eve Girin

  • Anasayfa
  • /
  • Fransız Rivierası'nda Brütalistlerden Esinlenen Bir Eve Girin
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Fransız Rivierası

Fransız Rivierası'nda Brütalistlerden Esinlenen Bir Eve Girin

Fransız rivierası'nda brütalistlerden esinlenen bir eve girin. Fransa'nın Akdeniz'e kıyısı olan Cote D'aruz yani Fransız rivierası günümüzde birçok kişi tarafından orada yaşama hayal edilmektedir. Özellikle de deniz, güneş, sahil ve eğlenceli yaşamı ile birlikte de oldukça merak edilmektedir. Sosyal yaşamı ve konumunun yanı sıra kıyı şeridinde bulunan evlerin tasarımı ve mimarisi de birçok kişi tarafından hayranlık ile bakılmaktadır. Çünkü birçok kişinin hayalinde olan yaşamı ve imkânı sunan bir yer özelliği göstermektedir.

Fransız Ev Dekorasyonu

Fransızlar genellikle şık kıyafet kuralları ile ön plana çıkmaktadır. Ancak kıyafetlerine göstermiş oldukları şıklığı ve özeni ev tasarımlarında da ön planda tutmaktadır. Fransız ev dekorasyonu için ise kişilerin belli başlı dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki şıklığın yanı sıra seçilecek olan eşyaların rahat olması gerekmektedir. Rahatlığa ek olarak da mutlaka sanatsal içeriklerin dekorasyonda yer alması gerekmektedir.  Sanatsallık, rahatlık ve şıklığın bir arada olmuş olduğu Fransız ev dekorasyonlarının en önemlisi her bir paranın birbiri ile uyumlu ve zarif bir görüntünün olması gerekmektedir. Böylelikle de istenilen şık ev görüntüsüne ulaşmak mümkün hale gelmektedir.

Fransız Evleri İç Mekân

Fransız evleri iç mekân tasarımını günümüzde birçok kişi kendi yaşam alanına uygulamak istemektedir. Bunun asıl temel sebebi ise Fransızların ev dekorasyon konusunda oldukça iyi olmaları olmaktadır. Evlerin iç mekân tasarımlarında Fransız esintisinin olması için öncelik olarak antik dekor eşyalarına ve tarihi parçaların bulunmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü Fransızlar sanat ve sanat tarihine özel bir ilgi göstermektedir. Fransız iç mekân dekorasyonunda olması gereken bir diğer unsur ise nötr renkler olmaktadır. Yani eve girilmesinden sonra şık, temiz ve saf bir görüntünün olması gerekmektedir. Bu görüntüyü sağlamak için ise evin fazlalıklarından kurtulmak için akıllıca tasarlanmış saklanma alanlarına gerek olmaktadır. Böylelikle de gözü yoracak olan bütün ayrıntılardan kurtulmuş olunmaktadır. Fransız dekorasyonu oldukça kolay gibi gözükse de doğru parçaların ve tasarımların yan yana getirilmemesi durumunda oldukça kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da mutlaka bir profesyonel iç mimardan yardım almak evin daha şık ve kaliteli durmasına yardımcı olmaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.