Feng Shui, Oturma Odası İçin Evinize Denge ve Güzellik Verir

  • Anasayfa
  • /
  • Feng Shui, Oturma Odası İçin Evinize Denge ve Güzellik Verir
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Feng Shui, Oturma Odası İçin Evinize Denge ve Güzellik Verir

FENG SHUİ, OTURMA ODASI İÇİN EVİNİZE DENGE VE GÜZELLİK VERİR

Bugünkü yazımızda iç mekan tasarımları hakkında Asya’dan gelen fikirleri sizler için derledik. Japonlardan esinlenmiş iç mekanlar, Zen tarzı evler ve Asya motiflerinden cömertçe ödünç alan muhteşem bahçe alanlarına; Çağdaş tasarım, Doğuya bakmanın birçok avantajını hızla keşfediyor. Modern yaşamın çoğumuz için çok telaşlı ve monoton bir dokunuş haline gelme şeklini daha önce tartıştık ve iç tasarımdaki her yeni eğilimin bu bitmeyen döngüden kaçma çabası gibi göründüğünü tartıştık. Doğal iyiliği ortaya çıkarmak için manzarayı açmaktan, evde spaya benzer banyolar oluşturmak için, tüm eğilimlerin bir yönünü işaret ettiği görülüyor ve Feng Shui'nin artan popülaritesi bunun basitçe kanıtıdır!

Bugün, yaşam tarzınızı değiştirirken evinizin genel ortamını iyileştirmeyi vaat eden oturma odası için Feng Shui ipuçlarına dalıyoruz. Uygulaması kolay ve estetik açıdan hoş olan Feng Shui, gerçekten çok fazla yenileme veya yenileme talep etmeden evinizin mevcut temasını yükseltir ve geliştirir.

İÇ MEKAN TASARIMLARI İÇİN ASYA BAKIŞI

1. DAHA AZ İLE ORGANİZE EDİN

Evin hangi odası olursa olsun, Feng Shui'nin temel prensipleri sabit kalır ve başlangıç ??için en iyi yolun mekanın dağınıklığı olduğunu anlamak gerçekten bir roket bilimcisine ihtiyaç duymaz. Oturma odasıyla, fikir yalnızca sevdiğiniz şeyi korumak ve dekorasyon için tutarlı bir stil ve desen olmasını sağlamaktır. Açık kat planlarının artan popülaritesi ile birlikte alan halıları, yükseltilmiş katlar ve asma tavanlar iki kat daha önemli hale geldi. Eğer oturma odası fazla dağınık görünüyorsa, dekorasyon ile acımasız olma zamanı!

Silahlar genellikle negatif enerjiyle ilişkilendirilir, bu nedenle şöminenin üstünde asılı duran büyük, av av tüfeği alınmadan önce iki kez düşünün! Açıkçası, oturma odasında vintage kılıçlar ve keskin kenarlı dekor da istenmiyor.

2. HER ŞEY KAPIDA BAŞLAR!

Kapının koyu renkle boyanması eğilimi Batı'da yeni olabilir, ancak aydınlık ve zekice kapılar uzun bir süredir Uzak Doğu'da cesur bir ifade veriyor. Klasik Feng Shui, ön kapının renginin karşı karşıya olduğu yöne bağlı olduğunu göstermektedir. Doğuya bakan bir evin varsa, genellikle yeşil, güneydoğuya bakan ev için maviler mükemmel iken yeşil bir seçenek. Kırmızı genellikle güneye bakan girişi olan evler için iyi çalışır, kuzeye bakan kapılar için siyah ve koyu mor önerilir.

Açıkçası burada dikkate alınması gereken başka karmaşık unsurlar var, ancak başka bir koyu renk tonu istemeseniz bile, Feng Shui'nin ne önerdiğini ve seçtiğiniz bir rengi dahil ettiğini aklınızda tutmanız en iyisidir. Kesinlikle sıkıcı beyazı bırakmanın zamanı geldi!

İÇ MEKAN TASARIMLARI İÇİN EN İYİNİN ÜRETİMİ

İç mekan tasarımları için en yenilikçi tasarımlara profesyonel ve tecrübeli bir mimarlık firmasıyla ulaşmak için hemen Move Mimarlık’a ulaşın!

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.