Evinizi Dönüştürmek İçin 3 Zeki İç Mimari Püf Noktası

  • Anasayfa
  • /
  • Evinizi Dönüştürmek İçin 3 Zeki İç Mimari Püf Noktası
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Evinizi Dönüştürmek İçin 3 Zeki İç Mimari Püf Noktası

İç mimari günümüzde önemi artan bir alan. İster yeni bir yere taşındıysanız, ister küçük, hızlı bir eve getirme veya belki de daha önemli bir şey arıyorsanız, tasarımcıların sizin için en az çaba ve maliyetle kolayca yapabileceğiniz bazı iyi bilinen iç tasarım püf noktaları vardır. Bazen en küçük şeyler en büyük etkiyi yapar. Bir ayna, resim, lamba veya hatta bir bitkinin eklenmesi olabilir. Belki duvarlarınızı yumuşatmak, bir odayı aydınlatmak veya yaşam alanınıza biraz sıcaklık katmak istersiniz. Bu akıllı tasarım ipuçlarına bir göz atın ve size nasıl ilham vereceklerini görün!

İÇ MİMARİ PÜF NOKTALARI

1. DAHA KÜÇÜK ODALARI DAHA YUMUŞAK, DAHA AÇIK RENKLERDE BOYAYIN VE ODANIN DAHA BÜYÜK HİSSETMESİNİ SAĞLAYIN

Yukarıdaki oturma odası, küçük bir yaşam alanını en üst düzeye çıkarmak için harika bir örnektir. Bu büyüklükteki bir odanın sıkışık görünme eğilimi vardır, ancak büyük pencereler, açık renkli duvarlar ve bol miktarda ayna kullanımı sadece kapılardan ve pencerelerden dökülen doğal ışığı yansıtmakla kalmaz, aynanın kullanımı aynı zamanda boşluk, oda aslında olduğundan daha büyük görünmesi. Tersine, daha koyu renkler odanın daha küçük hissetmesini sağlar. Doğal ışığın bolluğu ve aynaların stratejik olarak yerleştirilmesi durumunda bile, bu oda daha koyu bir gölgede daha fazla bir kutucuğa sahip olacaktı.

2. YAŞAM ALANINIZA ANINDA IŞIK EKLEMEK İÇİN DEKORATİF AYNALAR KULLANIN

Yukarıda görüldüğü gibi, küçük bir alanı daha büyük hissettirmek için aynalar da kullanılabilir. Daha büyük odalar veya daha sınırlı miktarda doğal ışık alan herhangi bir oda için, doğrudan camların karşısına yerleştirilen aynalar anında ışık ekleyecektir. Dekoratif aynalar, boş duvar alanını doldurmak için sanat yerine de kullanılabilir. Büyük veya küçük aynalar, yaşam alanınıza ışık ve boyut katar.

3. KARIŞTIRIN. DESENLERİ VE DOKULARI KARIŞTIRIN. ESKİ VE YENİYİ, PAHALI VE UCUZA KARIŞTIRIN

Modern koltuğunuzun yanına aile yadigarı koymakla ilgili yanlış bir şey yok. Tüm iyi iç mimarlar, evinizi dekore etmenin en önemli yönünün sizin kim olduğunuzu, kişiliğinizi ve tarzınızı yansıttığını söyleyecektir. Büyükbaban olan antika Chippendale masası bir hikaye anlatıyor. Geçmişinizin hikayesini anlatıyor. Aşık olduğunuz ve satın almak zorunda kaldığınız modern koltuk, aynı zamanda bir hikaye, bugünkü hikayenizi anlatıyor ve şimdiki zaman ile geçmişin birlikte güzel bir şekilde bir arada bulunamamasının bir nedeni yok. Aynı şey sanat için de söylenebilir. Şimdi, Salvador Dali'nin bir tablosunu Monet'in yanındaki aynı duvara yerleştirmek istemeyebilirsiniz, ancak aynı odada birlikte bulunmamalarının bir nedeni yoktur.

İÇ MİMARİ TASARIMLARI İÇİN KİME DANIŞMALIYIM?

İç mimari fikirleri için tecrübesi oldukça fazla olan Move Mimarlık’a hemen şimdi ulaşın!

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.