Evinizde Bebeğinizin Eşyalarını Düzenlemek İçin Öneriler

  • Anasayfa
  • /
  • Evinizde Bebeğinizin Eşyalarını Düzenlemek İçin Öneriler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Evinizde Bebeğinizin Eşyalarını Düzenlemek İçin Öneriler

Evinizde Bebeğinizin Eşyalarını Düzenlemek İçin Öneriler

Bebek odası dekorasyonunda öncelik, bebeğin nerede yatacağına, anne ile aynı odada mı yoksa ayrı bir odası olacak mı karar verilmelidir. Uzmanlar bebeklerin ilk iki yıl süreçle ebeveynleri ile aynı odada kalmalarının, bebeğin anneye güvenle bağlanması ve kendilerini güvende hissetmelerini sağladığını belirtmektedir. Canımızdan bir can olan ve büyüyünceye kadar bizlere ihtiyaç duyan, parçamız olan bebeklerimizin bakımı oldukça özverili ve yorucudur. Bakımı, beslenmesi, büyütmesi derken bir de o minik eşyaların düzeni epey özen isteyen bir konudur.

Bebek eşyalarını toplamanın zorluğunu herkes bilir. Siz ne kadar toplamaya çalışırsanız çalışın yine de hiç toplamamışsınız gibi ortada dağınık bir şekilde durduklarını görürsünüz. Bebeğinizin odası kadar eşyalarının düzeni de siz annelere kolaylık sağlayacaktır.  Bugün sizlerle bebeğinizin eşyalarını kolaylıkla düzenleyebileceğiniz dekorasyon fikirlerimizi, bebeğinizin eşyalarını hangi sıklıkta havalandırmanız gerektiğini ve sepetlerden faydalanarak küçük alanları nasıl değerlendireceğimizi paylaşacağız. Buyurun başlayalım.

Bebeğinizin Eşyalarını Sürekli Havalandırıyor Musunuz?

Bebeğin sağlığı anne için her şeyden önce gelir. Peki bunu nasıl sağlarız? Yetişkinlerin bağışıklık sistemi ile bebeklerin bağışık sistemi aynı oranda gelişmemiştir. Bu sebeple her türlü mikrobu kolaylıkla bünyelerine misafir etmeleri olasıdır. Kullandığı biberon, emzik, odasındaki halı, koltuk, yatağı, üstündeki zıbını, eldiveni, çorabı gibi birçok eşyadaki mikrop bebeği ciddi oranda etkilemektedir. Ancak çok fazla steril ortam, temel sağlık ve temizlik kuralları dışında aşırıya kaçılan her türlü koruma da bebeğin bağışıklık sisteminin gelişimini kötü etkileyeceğini de belirtmekte fayda var. Bebeğinizin eşyalarını, sadece cam açarak etkili bir şekilde havalandıramazsınız. Etkili bir havalandırma işlemi için öncelikle içerideki kirli havanın, havada uçuşan ve birçok bebekte alerjilere sebep olan toz parçacıklarının odanın dışına çıkarılması sağlanmalı, böylelikle temiz hava ile transferi gerçekleştirilmelidir. Bu arada odanın nemini korumayı unutmayalım.

Sepetlerden Faydalanıp Ufak Tefek Eşyaları Koyabilirsiniz

Sepetler bildiğiniz üzere dekorasyon konusunda bu sene oldukça moda haline geldi. Birbirinden farklı sepet çeşitleri ile bebeğinizin odasında hem şık bir görüntü elde ederken, hem de dağınıklığı ve kargaşayı engelleyebilirsiniz. Sepetlere, bebek bezleri ve havluları içinde kullanabilir böylelikle hem kullanım kolaylığı hem de kendinize geniş bir depo alanı sağlamak mümkün.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.