Evde Gün Işığından Yararlanmanın Yolları

  • Anasayfa
  • /
  • Evde Gün Işığından Yararlanmanın Yolları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Evde Gün Işığından Yararlanmanın Yolları

Evde Gün Işığından Yararlanmanın Yolları

Mimarinin ve dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan aydınlatma , doğru uygulandığı takdirde evinizi tam da istediğiniz şekilde göstermenize yardımcı oluyor. Doğal ışıktan doğru bir şekilde yararlanmanın pek çok artısını dekorasyonda görürken, yanlış ışıklandırma sonucu tarzınızı yansıtmakta güçlük de çekebiliyorsunuz. İnsan sağlığının da sürdürülebilmesi için gerekli olan doğal ışığı evinizde mümkün olduğu kadar doğru kullanmak için iç mimarlar ve profesyonel mimarlık ofisleri ile çalışmalısınız.

Ankara en iyi iç mimar ofislerine bakarsanız çatı katı için, geniş salonlar için, dar ya da uzun pencereler için farklı ışıklandırma alternatifleri oluşturulduğunu görebilirsiniz. Özellikle çatı katlarının ve çatı pencerelerinin ışıklandırılması hassas bir konudur. Dekoratife ve estetiğe olan etkisi de son derece yüksek olan aydınlatma çatı eğimi nedeniyle farklı etkiler yaratabilir. Bu nedenle basık ve boğucu gözüken çatı odalarını daha ferah hale getirmek ve daha geniş göstermek için aydınlatma önemlidir.

Ankara iç mimar dekorasyon firması sanatsal niteliği ile öne çıkan evleri de daha aydınlık göstermek için farklı uygulamalar yapabilecektir. Evinizde yeni bir tarz yakalamak istiyorsanız kırmızı tuğlalar ve halatla sarkıtılan otantik aydınlatmalar ile yepyeni bir soluk getirebilirsiniz. Mekandaki boşlukları sinematografik bir şekilde kullanabilir ve zeminden tavana uzanan pencereleri çok daha farklı aydınlatmalarla destekleyebilirsiniz.

Ev alırken ya da kiralarken de güneye bakan evlerin tercih edilmesinin nedeni doğal ışıktan daha çok yararlanmaktır. Ancak günün her saatinde ışıktan doğru olarak yararlanmak mümkün olmayabilir. Bunun için çatı penceresi  yaptırabilir ve apartmanın en üst katında yaşıyorsanız evinizi bu işlemle çok daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Ankara anahtar teslim ev dekorasyon firmaları evinizdeki tüm dekorasyon işlemlerini noktaladıktan sonra size verecek ve ışıklandırma konusunda nasıl bir fark yarattığını da açıkça gösterecektir. Işıktan doğru yararlanmak eşyaların da daha güzel ve etkili gözükmesini sağlayacağı için son derece önemlidir. Doğru ve etkili ışık evdeki pek çok unsuru etkilediği için iç mimarların ilk olarak değiştirmek için mesai harcayacağı uygulamalardan biri aydınlatma konusu olacaktır diyebiliriz.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.