Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir

 • Anasayfa
 • /
 • Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir

Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir?

Ev Pencere Modelleri Nasıl Seçilir? Günümüzde bazı insanlar sadece iyi bir manzara olmasından dolayı eski bir evi dahi tercih etmektedir. Ancak manzarası olmayan evlerde ise en çok vakit geçirilen yerler genellikle pencere kenarları olmaktadır. Bu yüzden de ev pencere modeli seçme oldukça önemli olmaktadır. Evler için pencere seçilirken dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardan oluşmaktadır:

 • Doğal ışığı maksimum tutarda içeriye alması gerekmekte,
 • Mekânın akışına uygun olması,
 • Manzarayı çerçeveleyen bir yapısının olması,
 • Duvar görüntüsüne rağmen üst düzey pencereler,
 • Çevreye uygun olması,
 • Yaratıcılığa uygun olması,
 • Enerji tasarrufu özelliği bulunması ve
 • Dekorasyona uyan bir yapısının olması.

Gökyüzü Manzaralı Çatı Pencereleri

Gökyüzü manzaralı çatı pencereleri geleneksel olan pencerelere göre daha çok gün ışığı almakta ve kullanıldığı alanı daha ferah gözükmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte çeşidinin çok olmasından dolayı mekâna ve konsepte en uygununu seçmek için biraz araştırma yapılması gerekmektedir. Araştırmalar sonrasında ise odaya en uygun gökyüzü manzaralı çatı penceresini seçmek kalmaktadır.

Gökyüzü pencereleri yani çatı pencereleri yapısı itibari ile normal camlar ile aynı özellik göstermektedir. Yani ahşap veya plastikten yapılmaktadır. Kullanılacak alana ve bulunulan bölgeye uygun şekilde ham maddesi seçilmektedir. Ayrıca kullanılan ham maddenin modellerde göstermiş olduğu estetik görüntüye de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gizlilik İçin Opak Camlı Pencere Seçimi

Gizlilik için opak camlı pencere seçimi modern mimarinin daha sık kullanılması ile ortaya çıkmıştır. Böylelikle de perde gibi ekstra aksesuarlardan kurtularak hem sade ve şık bir görüntüye sahip olunmakta hem de istenilen mahremiyet oluşturulmaktadır.

Opak camlar sağlamış olduğu mahremiyetin yanı sıra oluşturulabilecek farklı desenler ile de hem iç hem de dış mekânın daha estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Farklı çeşitleri ve farklı özellikleri ile de her alanda rahatlıkla kullanıma açık olmaktadır. Günümüzde opak camlar evlerde banyolarda, dışarıda ise cafe veya yüksek dağlık bölgelerde seyir için kullanılmaktadır. Opak camların seçimi esnasında ise kullanılacak olan alanına ve işlevine göre özelliklerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Böylelikle de istenilen opaklık seviyesi ayarlanabilmektedir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.