Ev Dış Kapı Modelleri 2021

  • Anasayfa
  • /
  • Ev Dış Kapı Modelleri 2021
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Dış Kapı Modelleri 2021

Ev Dış Kapı Modelleri 2021

Ev Dış Kapı Modelleri 2021 hem güvenlik açısından hem de estetik görüntüsünden dolayı oldukça önemli olmaktadır. Bir eve girerken misafir veya evi satın alacak kişi olunması durumunda ilk dikkat edilen genellikle kapı olmaktadır.

Evlere alınacak dış kapılar hem estetik hem de güvenlik için oldukça dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Çünkü bir nevi eve yatırım yapılmış olmaktadır. Klasik tarzdan sıkılmış olunması durumunda ise birçok model günümüzde bulunmaktadır. Böylelikle de evler hem kaliteli hem de oldukça çekici bir hale gelmektedir.

Son Trend Giriş Kapıları

Son trend giriş kapıları modelleri arasında evin şekline ve konseptine en uygun modeller seçilmektedir. Ancak modern mimarinin gelişmesi ile birlikte geleneksel yapılarda bulunan işlemeli veya oymalı ürünlerin yerine daha sade ve temiz hatları bulunan kapılar tercih edilmeye başlanmıştır. Ham maddesi itibari ile de kullanılacak olan alana en iyi işlevselliği katacak olan malzeme seçilmektedir. Böylelikle de hem estetik görüntü sağlanmakta hem de güvenlik arka plana atılmamaktadır. Çeşit olarak ise metal, ahşap çerçeveli, cam, çelik ızgaralı veya pivot girişler kişilerin zevklerine göre tercih edecekleri modeller arasında yer almaktadır.

Dış Kapı Renk Trendleri

Dış kapı renk trendleri genellikle kapıyı yenilemek yerine en hızlı ve en ucuz şekilde farklı bir görünüm yaratmak için kullanılmaktadır. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken ilk şey kapının yapısına uygun bir boya çeşidi almak olmaktadır. Böylelikle de alınan boya sürüldükten sonra daha kaliteli ve estetik görünmesi sağlanmaktadır.

Genellikle kapılarda 2021 yılı itibari ile parlak tonlar yerine yarı mat veya yarı parlak özellik gösteren boyalar kullanılmaktadır. Çünkü içerisinde parlaklık barındıran kapılar genellikle çizilme veya darbe alması durumunda daha dayanıklı özellik göstermektedir. Bunların yanı sıra renklerin daha canlı gözükmesine yardımcı olmaktadır.

2021 yılı itibari ile kullanılacak olan dış kapı renkleri için sabit bir renk skalası bulunmamaktadır. Çünkü her evin akışı ve estetik görünümü farklı olmaktadır. Ancak daha sade ve sakin mimari yapıların oluşturulması ile birlikte ara renkler yerine ana renkler daha çok tercih edilmektedir.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.