Ev Dekorasyonunda Sonbahar Yaprakları

  • Anasayfa
  • /
  • Ev Dekorasyonunda Sonbahar Yaprakları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Dekorasyonunda Sonbahar Yaprakları

Uyumun, huzurun ve sakinliğin temsilcisi olan sonbahar pek çok kişinin sevdiği mevsimlerden bir tanesidir.

Ev Dekorasyonunda Sonbahar Yaprakları

Uyumun, huzurun ve sakinliğin temsilcisi olan sonbahar pek çok kişinin sevdiği mevsimlerden bir tanesidir. Renk paleti kendine özgü olan bu mevsimin rüzgarlarını evinizde hissettirmek ister misiniz? Bu içeriğimizde sizlere dökülmüş yapraklar ile birlikte iç mimar tasarımlarınızda adeta bir sonbahar esintisi yansıtacağız. Mevsim değişikliği sebebi ile düşen ve solan yaprakların hassasiyetini bilmeyen yoktur. Kitap arasında kurutulabilen bir yaprak yıllar sonra dahi sizde derin izler bırakabilir. Oysa uzun süre saklamak için güneş ışınları bu yaprakları kendisi kurutmaktadır. Yaprakların kurumuş halleri çok kırılgandır. Bu sebeple onları uzun süre saklamak için bazı tekniklerin kullanılması gerekebilir. Vernik, cila ya da tutkal yardımı ile kurumuş olan yaprakları sağlam hale getirebilirsiniz. Yaprakları akrilik tabanı olan boyalara batırmak da onların uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

Evinizde Sonbahar Esintisini Hissedin

Evinizde edata sonbaharın o tatlı rüzgarını hissetmek için yararlanacağınız yaprakları vernik, cila ya da şeffaf tutkal yardımı ile daha mukavemetli hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra solgun ya da pastel renkler tercih ederek yaprakları renklendirebilirsiniz. İçeriğinde yapıştırma özelliği olan simler iç mimar ve dekorasyon işlemlerinizde de işinizi kolaylaştıracaktır. Simle birlikte yaprakları renklendirdikten sonra sıra bu yaprakların nasıl sergileneceğine geliyor. Güzel kokulu ve rengarenk çiçeklerinizi sergilediğiniz vazoları sonbahar aylarında kaldırmanıza gerek yok. Yapacağınız yaprak tasarımları ile birlikte vazonuzda şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Ağaç dallarına bu yaprakları yerleştirerek vazoda bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Sonbahar Aşkına

Dekoratif bir askıya ne dersiniz? Sağlam hale getirdiğiniz ve süslediğiniz yaprakları dekoratif bir akıya yerleştirebilirsiniz. İç mimar tasarımlarınızda altın yaldızlı, siyah ya da beyaz renkte ipleri tercih edebileceğiniz gibi iplerin uçlarına da yaprakları asabilirsiniz. Yatak ya da dikey şekilde hazırlanacak olan bu dekorasyon ile şık bir görünüm elde edilebilir. Çalışma masalarına, pencere pervazlarına, yatak başlarına aksesuar olarak da bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Kurumuş olan yapraklar ile kapı önü dekoru da elde edebilirsiniz. Çember biçiminde keseceğiniz köpükler ya da kartonlara bu kuru olan materyalleri yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kuruması ile birlikte oldukça düz hale gelen yaprakları tuval olarak kullanarak çeşitli resimler de çizebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.