Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

  • Anasayfa
  • /
  • Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Ev Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Ankara'da iç mimarlık firmalarının öncüsü olan Move Mimarlık tarafından ev dekorasyonu konusunda sizlere yardımcı olacak ip uçları hakkında bilgi edinerek yaratıcı ve sofistike tasarımlara sahip olabilirsiniz. Banyodan mutfağa, oturma odasından yatak odasına kadar evinizin her odası bu tasarımlar ile mükemmel bir görünüme sahip olacaktır. İç mimar tarafından hazırlanan projeler ile eviniz yeni trendlere uygun ve oldukça kullanışlı olarak tasarlanacaktır.

Öncelikle salon tasarımlarından başlamak gerekiyor. Salonlarda bulunan kolon ve kirişlerin kötü görünümünü kapatmak için doğal taşlar ile kaplayabilir ya da taş görünümü veren duvar kağıtları kullanarak hareketlendirebilirsiniz. Salonunuza farklı bir hava katmak için abajur, obje, yastıklar ve perdeler arasında bir renk uyumu oluşturabilirsiniz. Salon duvarlarınız aynı renk olmak zorunda değil. Renk katmak için her duvarı birbiri ile zıt renklere boyayabilirsiniz.

İç mimarlık ofisi olarak sizlere tavsiyemiz, aydınlatma seçimlerinizi de doğru yapmanız olacaktır. Şık ve modern bir görünüm sunan avize ve abajurları tercih edebilirsiniz. Salondan sonra en çok kullanacağınız alan olan mutfaklarınızı renklendirmeyi de ihmal etmeyiniz. Halısından perdesine kadar hepsinin renk uyumu içinde olmasına dikkat ediniz. Ayrıca mutfak tezgahlarınız ve fayanslarınızı da uyumlu bir şekilde seçerek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Çukurambar iç mimarlık firması olarak özellikle dar alanlardan oluşan mutfaklarınızdaki dolaplarınız koyu renkse, kesinlikle açık renk dolap ve koyu renk tezgah kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Geniş bir mutfağa sahipseniz, eğlenceli bir mutfak deneyimi için dolapların kapaklarını renklendirmeniz gerecektir. Yatak odası için ise canlı renklerin yanı sıra daha dinlendirici renkler önerilmektedir. Mavi, yeşil ve mor gibi renklerin insanlar üzerinde dinlendirici etkisi olduğu bilinmektedir.

Ayrıca son yıllarda dinginlik sağlaması ve dekorasyona farklı bir hava katması amacından su duvarları kullanılmaktadır. Bu duvarlar, oturma odasında, mutfak ve banyolarda kullanılabilmektedir. Açık renk bir duvar tasarımının yanında su duvarları deniz altı görüntüsü vermektedir. Suyun dinginleştirici etkisinden yararlanmak için su duvarlarını yatak odalarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca evinizin tüm odalarında tablo, abajur ve lambader gibi aydınlatmaları kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.