Ev Dekorasyon Önerileri

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri ev dekorasyonlarında kullanabileceğiniz eşyaları ve renk uyumları konusunda sizleri bilgilendirmek için bu makaleye yer verdik. Mutfak dekorasyonu bayanların vazgeçilmezi bir evin olmazsa olmazı mutfaktır.

Ev Dekorasyon Önerileri

Bu yazımızda MOVE Mimarlık olarak sizlere yardımcı olmak için ev dekorasyon önerileri hazırladık. Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz eşyalar ve renk uyumu gibi konularda sizlere küçük önerilerde bulunacağız. Evde en fazla kullandığımız salon, mutfak, banyo gibi alanlarda bu önerilerle harikalar yaratabilirsiniz.

Evin şıklığı salon dekorasyonu ile belli olur

Salonunuzdaki kirişlerden, kolonlardan rahatsız iseniz bunları alçı levhalar ile kapatarak nişler oluşturabilirsiniz. Salondaki renk uyumunu bozmadan nişlerin içini boyayabileceğiniz gibi doğal taşlarla harika bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu görünümü tavana yerleştireceğiniz spot aydınlatmalar ile tamamlayabilirsiniz.
 
Salondaki abajurları, perdeleri, yastıkları da renk uyumuna dikkat ederek seçebilirsiniz. Renk seçiminde mor, yeşil, mavi tonlarının rahatlatıcı, dinlendirici etkisi olduğunu da atlamayın. Ayrıca salonun bir duvarını farklı bir renge boyayarak yaşam alanınızda tarzınızı oluşturabilirsiniz.Duvarlarda kullandığınız pano, tablo, saat gibi aksesuarlarda dekorasyonun tamamlayıcı olacak. Salonunuz çok büyük değil ise renkli puflarla şık bir ortam yaratabilirsiniz. Bu şekilde salonunuzu genişlemiş hissedebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu hanımların baş tacı

Hanımlar için mutfak dekorasyonun yeri ayrıdır. Günün önemli bir bölümünü geçirdikleri mutfakta zevkle çalışmak isterler. Bu nedenle mutfak dekorasyonunda renkli seçimler yapabilirsiniz. Renkli aydınlatma, buna uygun perde, hali, mutfak dolabı gibi seçimlerle mutfağınızı zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda tezgahın fayanslarla uyumunu da sağladığınız zaman dekorasyonun önemli aşamalarını tamamlamış olursunuz.
Mutfak dekorasyonu sırasında mutfağınızı küçültecek düzenlemeler yapmamalısınız. Kullanacağınız mutfak masasını bile mutfağınıza uygun seçmelisiniz. Gerekirse açılır kapanır masaları tercih etmelisiniz. Mutfakta kullanacağınız buzdolabı, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi gibi elektrikli cihazlarınızı bile mutfağınıza uyacak şekilde renklendirme şansınız var. Bu arada mutfak tezgahında yer kaplamaması ve dağınıklık yaratmaması için küçük ev aletlerine de kullanımınıza göre mutfak dolaplarında yer açabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu dinlendirici olmalı

Canlı renkler yatak odası dekorasyonu için tavsiye etmediğimiz renk grubudur. Gri, mavi, mor, yeşil gibi dinlendirici olan renkleri yatak odanıza yakıştırmalısınız. Ancak bu renkleri kırmızı, sarı, turuncu renklerde ufak aksesuarlar kullanarak biraz açabilirsiniz. Özellikle perdelerinizi, halı, yastık, nevresim takımı gibi eşyaları bu renklere uygun seçebilirsiniz. Yatak odasından yatağı yerleştirdiğiniz duvarı şık ve sade bir duvar kağıdıyla kaplayarak iç rahatlatan bir görünüm elde edebilirsiniz.
Banyo dekorasyonu sırasında loş aydınlatma tercih etmelisiniz
Ev dekorasyonu içinde banyoların ayrı bir yeri vardır. Klasik banyo dekorasyonlarının dışında banyonuza farklı bir hava verebilirsiniz. Loş aydınlatmanın tercih edildiği, doğal taşların kullanıldığı, gri tonlarının hakim olduğu harika bir ortam yaratabilirsiniz. Bu renk ahengini canlı renkler içeren mum, çiçek, tablo gibi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken banyo dekorasyonunda rahatlık ve ferahlık her zaman ön planda tutulmalıdır. Aksesuarları göz yormayacak şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Çocuk odası dekorasyonu sırasında renklendirmeye önem verelim

Çocukları cezbedecek bir çocuk odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız bu ortamı renklendirmeye özen göstermelisiniz. Büyüklük olarak evin daha küçük odalarını genellikle çocuklarımıza ayırmayı tercih ederiz. Bu nedenle mobilya seçiminde işlevsel olanlara öncelik vermeliyiz. Cıvıl cıvıl renklerin hakim olduğu, onların seveceği tarzda mobilyalarla çocuklarınıza harika bir oda hazırlayabilirsiniz.
 
Ev dekorasyon önerileri saymakla bitmez. Evinizdeki en küçük alanın bile tasarımını zevkinize ve rahatınıza uygun şekilde yapmalısınız. Salon, mutfak, yatak odası, banyo ve diğer alanlardaki tasarımlarda hem renk uyumunu sağlamalı, hem de rahatınızı düşünerek kararlar alabilirsiniz. Bu konuda isterseniz iç mimarlık firmaları ile görüşerek profesyonel destekte alabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren MOVE Mimarlık tecrübesinden ve deneyiminden de yararlanabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.