Ev Dekorasyon Fikirleri Salon İçin

  • Anasayfa
  • /
  • Ev Dekorasyon Fikirleri Salon İçin
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Dekorasyon Fikirleri Salon İçin

Ev Dekorasyon Fikirleri Salon İçin

Mekân ne olursa olsun dekorasyon ruh hali ve hayat tarzı üzerinde etkili oluyor. Bu sebeple konforlu bir yaşam alanı yaratmak ve gereksiz eşyalardan kurtulmak hafiflemenize yardımcı olacaktır. Özellikle küçük bir eviniz varsa yaşam doğru dekorasyon yapılmadığında can sıkıcı olabilir. Sizler için ev dekorasyon fikirleri salon için hazırladık. Sade ve şık bir tasarımla küçük evlerde dahi mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Özellikle son yıllarda ev dekorasyon fikirleri salon için minimalist tarz ön plana çıkıyor. Az fakat öz eşya düşüncesinden hareketle ferah alanlar yaratılıyor. Estetiğin yanı sıra bu tür alanlarda aynı zamanda işlevsellik ön plana çıkıyor. Örneğin orta sehpa olarak kullanılan küçük bir sehpanın açılarak kocaman bir yemek masasına dönüştüğüne pek çoğunuz şahit olmuşsunuzdur. Doğal yaşam alanları git gide azalıyor ve insanlar doğallıktan uzaklaşıyor. Çok aksesuar ve mobilyalardan uzaklaşma fikri ise doğallığa ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yenilikçi ve estetik fikirler ile konforlu ve şık bir yaşam alanı hazırlamak için çok büyük koltuklardan ve hantal mobilyalardan kurtulmak gerekiyor. Başlıkları küçük ve arz yer kaplayan mobilyalar, şık bir konsol tasarımı, açık renkli duvarlar, mobilyalara uyum sağlayacak şık ve sade perdeler ile rahatlatıcı bir ortam oluşturulabilir.

Salon İçin İp Uçları

Bu gün çoğu evde oturma odası yer almayıp yaşam alanı olarak salon kullanılmaktadır. Oda içinde bulunan eşyalar sizlerin enerjinizi doğrudan etkileyeceği için eşyalarınızın yeterli düzeyde olup olmadığını test edin. Herhangi bir eşyaya ihtiyacınız varsa bu eşyaları değiştirerek de farklı bir hava yaratabilirsiniz. Şayet minimalist çizgiler ile bezenmiş bir salon istiyorsanız bu durumda renk düzenlemesine mobilyalara uygun olacak şekilde yapmalısınız. Açık renkler tercih etmenin yanında göz yoran aksesuarları da ortadan kaldırmalısınız. Evde karmaşayı azaltmaya yardımcı olacak olan bu ipucu aynı zamanda ortamın daha ferah görünmesini sağlayacak. Ancak salonunuz büyükse az eşya eşya-salon dengesi arasında bozulmaya sebep olacak ve ortamda adeta bomboş bir görünüm oluşacaktır. Mobilya seçimi büyük salonlarda da büyük yapılmalı. Ergonomik ve şık aksesuarlar seçmekle birlikte aydınlatma sistemi için de farklı objelerden yararlanarak ortamı daha ferah hale getirebilirsiniz. Küçük salonlarda ise hareket alanını kısıtlamamak için mobilyalar küçük olmalıdır.

Ev dekorasyon fikirleri salon için derledik. Şık ve konforlu salon çözümleri için hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz..

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.