Ev Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Ev Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ev Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Ev Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Çatı katı aslına bakılırsa pek çok kişinin hayalidir. Özellikle pencereleri açıp yağmuru izleyebileceğiniz, cam kenarında oturup kahve yudumlayabileceğiniz bir çatı katı eviniz varsa çok şanslısınız. Move Mimarlık olarak ev çatı katı dekorasyon fikirleri noktasında sizlere ışık tutmak için bu içeriği hazırladık. Birkaç ipucu ile mükemmel bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Öncelikle bu alanı ihtiyaçlarınıza uygun şekilde dekore etmeniz her şeyden daha önemli. Çatı katlarında genelde eğim olduğu ve yükseklik azaldığı için bu alanların yarattığı kasvetin ortadan kaldırılması gerekiyor. Dublex eve sahipseniz çatı katını yatak odası yapacaksanız küçük ve yer kaplamayan bir yatak, açık renkli bir dekorasyon ile ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Çalışma alanı olarak kullanacaksanız da büyük bir çalışma masası ve kapaklı dolaplar yerine, minimal bir masa ve raflar tercih edebilirsiniz.

Çatı Katında Mobilyaların Yerleri Önemlidir

Ev çatı katı dekorasyon fikirleri arasında özellikle mobilya seçimine dikkat edilmelidir. Çatı katları eğimli ise alçak tavan olan bölmeye bir dolap yerleştirebilirsiniz. Özellikle çok yer kaplayacak eşyaları bu alana yerleştirmeniz ölü olarak adlandırılacak bu alanı değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Geniş alanları ise olabildiğince kendinize ayırın. Tercih ettiğiniz mobilyaların açık renkli olması, ortam ile uyumlu olacak şekilde minimal olması da önemli. Yine boydan boya perdeler yerine sadece camı kapatacak şekilde açık renkli perdeler ortamı geniş gösterecektir.

Çatı Katlarında Aydınlatmaya Dikkat

Dekorasyonda özellikle küçük alanlar için bilinmesi gereken bir nokta var ki o da bu alanlarda kesinlikle aydınlatmadan tasarruf sağlanmaması. Ne kadar açık renk o kadar geniş bir ortam demek. Ev çatı katı dekorasyon fikirleri yapılırken tavanın alçak ve camların küçük olduğu göz ardı edilmemeli. Bu sebeple abajur, duvar lambası, masa lambası, belirli aralıklar ile yerleştirilen ampuller gibi çok fazla aydınlatma ortamın geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

Çatı katı bir daireniz varsa ev çatı katı dekorasyon fikirleri sizlere yardımcı olacaktır. İster hobi, ister çalışma odası, ister yatak ister oturma odası olsun bu alanların dekorasyonunda muhakkak küçük çapta mobilyalar ve açık renkler kullanılmalı. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz..

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.