Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri: Maskülen Ve Modern

Erkek yatak odası dekorasyon fikri: Maskülen ve modern. Yatak odası dekorasyonu yaparken cinsiyete göre tasarım yapılması şart değildir. Ancak erkekler için yapılan tasarımlarda erkeklerin fıtratlarının getirdiği özellikler göz önüne alınarak maskülen bir tasarım yapılması gerekir. Daha sert ve ağır ambiyansın hakim olduğu oda tasarlanabilir. Tabi erkekler için yapılan tasarımlarda erkeğin mesleği de önemlidir. Sonuçta yaratıcılığın önemliliğini ve devamlılığını gerektiren mesleği yapan birine aşırı maskülen bir tasarım yapmak uygun olmayacaktır. Erkek yatak odası tasarımı yapılırken kişilik ve oda uyumu sağlanmalıdır. Bu uyum eşyalarla, duvar resimleriyle, odanın ideal büyüklüğü vb. unsurlarla bir araya getirilerek kişiye uygun tasarımlar yapılmalıdır.

Doğa Manzaralı Lüks

Yatak odası dekorasyonu yaparken dekore edilecek olan odanın içi kadar bulunduğu konum da oldukça önemlidir. Araştırmalara göre yeşillik ve doğaya dair her şey insandaki negatifliği ve stresi almakta ve ruhen yenilemektedir.  İnsanın günün stres ve yorgunluğunu attığı ve özel alanı olan yatak odası tasarlanırken doğanın yorgunluk atıcı gücünden faydalanmak akıllıca olacaktır. Denizi gören ya da yeşilliklerle çevrili bir mekan tercih edilmesi hem yatak odasının hem de diğer alanların dekore edilmesine kolaylık sağlayacaktır. Doğa manzaralı alanlarda yapılan yatak odası tasarımları daha şık ve doğanın estetikliğinden nasibini almış alanlara dönüştürülebilir. Manzaraya bakan alandadoğa manzarasını içine alan büyükçe bir cam kullanılmalıdır.

Maceraperest Ve Fonksiyonel

Yatak odası dekorasyonu yaparken dekore edilen alanın seçilen ve yerleştirilen ürünlerle uyum içinde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Erkekler çok daha özgür bir yapıya sahip olduğundan daha uç fikirler bu tasarımda uygulanabilir. Daha maskülen daha özgürlüğü anımsatan duvar kağıtlarından faydalanılabilir. Yatak odası her ne kadar dinlenme alanı olsa da sıkça kullanılan bir alandır. Bu yüzden tasarlanacak alanın son derece fonksiyonel olması kullanılabilirlik açısından daha iyi olacaktır. Özellikle tasarımın en büyük parçalarını oluşturan eşyalar belirlenirken odanın ambiyansına uyumuna bakıldığı kadar fonksiyonelliği de göz önüne alınmalıdır. Çok amaçlı kullanılan eşyalar tercih edilmelidir. Modern hayatı daha rahat ve işlevsel kılan mobilyalarla tasarım tamamlanabilir. İşlevsel ve fonksiyonelliği güçlü olan mobilyalar dekorasyonu da kolaylaştırmaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.