Endüstriyel Tarzda Bir Tasarımın Temel Unsurları

  • Anasayfa
  • /
  • Endüstriyel Tarzda Bir Tasarımın Temel Unsurları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Endüstriyel Tarzda Bir Tasarımın Temel Unsurları

Endüstriyel tasarımlar son yıllarda popüler hale gelmiştir. Aslında bu durumun sebebi tarihi anlayışı terk etmeden modernitenin konforu ve farklı zevkleri sunmasıdır.

Endüstriyel Tarzda Bir Tasarımın Temel Unsurları

Endüstriyel tasarımlar son yıllarda popüler hale gelmiştir. Aslında bu durumun sebebi tarihi anlayışı terk etmeden modernitenin konforu ve farklı zevkleri sunmasıdır. Eski stüdyo daireler ya da depo çatıları aslında farklı alanların değerlendirilmesi için faydacı bir dekorasyon tarzı olarak tabir edilebilir. Siz de bu tarz bir tasarıma mı sahip olmak istiyorsunuz? Pek çok açıdan değerlendirecek olursak çağdaş ve klasikliğin bir arada olduğu bir tarzdan bahsetmek daha doğru olacaktır. Vintage ögeler sert bir görünüme sebep olacağından dolayı ortama sıcak bir hava katacaktır. Ancak bu tarz ile dilerseniz daha modern bir görünüme kavuşabilirsiniz. Apartman dairelerinden ilham alabileceğiniz gibi bu anlamda antika, eski parçalar da kullanabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım İçin Püf Noktalar

Şık bir aydınlatma, bembeyaz bir duvar ile son derece uyum sağlayacaktır. Mekanın aydınlatılması için belirli bir noktaya doğru vurgu yapmak da isteyebilirsiniz. Bununla birlikte gerçek bir endüstriyel tasarım somut hale de gelmiş olacaktır. Elektrikli sarkıt aydınlatma parçaları, cam ve çelik detaylar da ortama endüstriyel bir hava katmaktadır. Metal parçaların endüstriyel tasarım çeşitlerin de olmazsa olmazlardan olduğunu biliyoruz. Alanın sadece ve şık görüntüsü bu yolla daha sağlam bir hale gelebilir. Yatak odalarında temiz ve metal detaylardan oluşan komodinler bulunabilir. Aynı zamanda ahşap da bu tür tasarımlar ile son derece uyum sağlayacaktır.

Öne Çıkan Endüstriyel Renkler

Move Mimarlık olarak iç mimar ekibimiz tarafından sizlere endüstri renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Nötr, gerçekçi, sinirli ve ham renkler istediğiniz tasarımları elde etmeniz için sizlere yardımcı olacaktır. Oturma odası için ten ve bej rengi, soğuk gri ya da nötr tonlar tercih edebilirsiniz. Alanın miktarı da aynı zamanda endüstriyel tasarımlarda önem arz etmektedir. Tek bir noktaya çok fazla öge koymak yerine bu ögeleri yaymak ortamı daha şık gösterecektir. Hem çağdaş hem de klasik tasarımlar ile birlikte endüstriyel bir tarz yaratmak istiyorsanız hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Son yılların trendi olan endüstriyel mobilya ve aksesuarlar ile ortamı daha canlı ve modern hale getirebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.