Eğimli Tavanlardan En iyi Şekilde Yararlanmaya Yardımcı Olan Anlayışlı Tasarım Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Eğimli Tavanlardan En iyi Şekilde Yararlanmaya Yardımcı Olan Anlayışlı Tasarım Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Eğimli Tavanlardan En iyi Şekilde Yararlanmaya Yardımcı Olan Anlayışlı Tasarım Fikirleri

Eğimli tavanlardan en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olan anlayışlı tasarım fikirleri

Eğimli tavanlarla çalışmak genellikle zordur ve çoğumuz eğimli duvarlı bir odanın nasıl dekore edileceği üzerine gömülür. Ve artık bu tasarım bilmecesi sadece çatı odalarına düşüyor. Her bir alanın nasıl paha biçilmez olduğunu göz önüne alarak, sakinlerin günlük olarak eğimli tavanlara katlanmak zorunda kaldıkları birçok modern ev ve çatı katı var. Ancak , eğimli tavanlı bir odayı dekore  etmek, 'düz eski tavanlı' bir ev için plan yapmak kadar eğlenceli (daha fazla değilse) olabilir. Temel fark, tavana bakma şekliniz ve odanın özel hatlarını nasıl kullanacağınızdır.

Odanın genel çekiciliğini arttırırken, eğimli bir tavanın öne çıkmasını sağlamak, bu tür alanları gerçekten çekici kılan şeydir. İşte bu garip açıları zerafet ve yaratıcılıkla yenmenize yardımcı olacak birkaç püf noktası ve işaretçi -

 

1. Drama ve Heyecan Anlayışı

Bir odayı eğimli bir tavan ile süslemek için yapmanız gereken ilk şeylerden biri, halihazırda sahip olduğu genel ortamı kabul etmek ve ardından tasarımı vurgulamak. Eğimli tavanlar, uzaya kısa tavan arası odalardan çatı katınızın tüm yaşam alanını barındıran muhteşem tonozlu tavanlara kadar çeşitlilik gösterir. Buradaki fikir, odaya yabancı olan farklı bir tarz sunmak için çok uğraşmak yerine, mevcut oranlarla oynamaktır . Dramatik görünümlerinde, eğimli tavanlar, tavanı odanın göstergesine dönüştürmek için mükemmel bir fırsat sunuyor!

2. Skylights ve Windows

Bol miktarda doğal havalandırmaya izin veren ilave pencereler ve tavan pencereleri ekleyerek, yatık tavanların birçok avantajından yararlanın. Bu, eğimli tavanın sahip olabileceği klostrofobik görünümü yenmenin en kolay ve en iyi yoludur. Modern tavan pencereleri şaşırtıcı şekil ve boyutlarda gelir ve gün batımından sonra iç mekanlara getirilerek gün batımından sonra bile odaya bir hayranlık duygusu katarlar. Odanın her zaman parlak ve havadar görünmesini sağlamak için bu çatı pencerelerini ortam ve odaklanmış aydınlatmanın doğru karışımı ile birleştirin. Zemin lambaları ve sarkıtlarla aydınlatma, eğimli tavana cazibe katıyor.

3. Işık ve Havadar Renkler

Renk şemasına gelince, gözlerinize sert olmayan basit ve nötr bir renk paletine sadık kalmak en iyisidir. Ancak bu çağrı yapmadan önce odanın büyüklüğü ve eğimli tavan ölçeğini düşünün. Popüler algıların aksine, boyalı tavanlı iki renkli bir renk şeması, eğimli duvarlı küçük tavan aralarında serin görünür. Odanın geri kalan kısmını soğuk beyaza boyayarak ve vurgu ek olarak tek bir siyah duvar kullanarak bazı görsel parlaklıkları bile başlatabilirsiniz.

Eğimli tavanlar genellikle ilginç açısal özellikler ve parlak renkler ve basit çizgiler kullanılarak vurgulanabilen eğimli eklemeler oluşturur. Sadece beyazın burada tek seçeneğiniz olmadığını ve duvar rengine tonlu bir yaklaşımın eşit derecede hoş olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, aynı alanda çok fazla renk kullanmadığınızdan emin olun, çünkü bu görsel parçalanma ve karışıklığa yol açabilir.

4. Kendi Tema!

Daha önce odanın genel havasını kabul etmeyi tartıştık ve şimdi eğimli bir tavana sahip bir odayı ve kendi görüntüsünü vererek odaya bir adım daha gittik. Eğimli tavanlara sahip odalar, rahat yazlık görünümünü ya da serin endüstriyel tarzı getirmenin harika bir yoludur . Açık çelik veya ahşap kirişler bizi otomatik olarak bu tarzlara yönlendirir ve odaya uyumlu bir görünüm kazandırır. Temiz, çağdaş bir görünüm uygulayarak onu evinizin geri kalanıyla karıştırmaya çalışmak yerine, alana benzersiz bir his vermek için bir çiftlik evi, rustik veya hatta eklektik bir tarza gidin.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.