Duvarları Tablolarla Doldurun

  • Anasayfa
  • /
  • Duvarları Tablolarla Doldurun
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Duvarları Tablolarla Doldurun

Duvarları Tablolarla Doldurun

Evlerde eşya ve aksesuarlar boş alanların doldurulmasında büyük bir destekçi. Ayrıca görsel açıdan saha sanatsal durmasını sağlar. Tabloların nasıl yerleştirilmesi gerektiği konusunda ise  iç mimarlık ofisleri ile görüşme sağlayarak profesyonel destek alabilirsiniz. Dekorasyonda Tablo Yerleştirme Sanatı Evin tüm havasını bir anda değiştirecek aksesuarlardan biri de tablolardır.  Özellikle iç mekan tasarımlarında tablo büyük bir öneme sahip. Tema, çerçeve ve renk geçişlerine kadar her detay düşünülerek tablo yerleştirmesi yapılmalı.

  • Öncelikle yapmanız gereken tabloyu asacağınız yerin stilini belirlemek.
  • Sıcak ve samimi ya da prestijli bir stil… Buna uygun resim tercihlerinde bulunmanız önemli.
  • Country tarz mekanlrda kullanılacak tablolar ile klasik bir yaşam alanında kullanılan tablolar farklıdır.
  • Tablo asılacak olan mekanın metrekaresi ise tablo ölçüsünün belirlenmesinde önem taşır.
  • Büyük bir alanda kullanılacak olan tablonun ebatı, teması eğer daha küçük alanlarda kullanılır ise aynı etkiyi yaratmaz.
  • Tablo ebatını ve sitilini belirledikten sonra en uygun yeri bularak yerleştirmeye başlayın.

Klasik İç Mekanlarda Kullanılan Tablolar

Klasik olarak döşenmiş bir salonda ya da oturma odasında genel renklerin tümü göz önünde bulundurulmalı. Toprak tonlarının yoğun olarak bulunduğu bir salon için yağlı boya manzaralı bir tablo ya da çiçek resimleri uygun olacak. Çerçevesi ise eskitme ya da vintage malzemeler kullanılarak üretilmiş olmalı. Ankara'da iç mimar arayanlar Move Mimarlık ile görüşme sağlayarak en uygun tasarımları hoş tablolar ile yerleştirmek, iş yeri ya da ev tasarımlarında yardım alabilir. Tablo yerleştirmek alelade yapıldığında istenilen etkiyi yaratmaz. Bu nedenle uzman görüşü oldukça önemlidir.

Tablo Yerleştirme ve Aydınlatma

Tablo değerini yükseltmek ve mekanı daha gösterişli hale getirmek adına aydınlatma sistemi tercih edilir. Vurgu aydınlatma fikri tablolar için uygundur. Bu sayede karanlıkta dahi tablolarınız öne çıkar. Evin ya da kullanılan ortamın atmosferi bir anda değişir. Ledli apik aydınlatmalar tablolarda kullanılan bir başka aydınlatma türüdür. İç mekanla uyumlu seçimlerde bulunmanız adına  iç mimarlık ofisleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.  


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.