Doğru Banyo Tasarımı İçin Doğru Mobilya Seçme Kriterleri

  • Anasayfa
  • /
  • Doğru Banyo Tasarımı İçin Doğru Mobilya Seçme Kriterleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Doğru Banyo Tasarımı İçin Doğru Mobilya Seçme Kriterleri

DOĞRU BANYO TASARIMI İÇİN DOĞRU MOBİLYA SEÇME KRİTERLERİ

Banyonun konaklama biriminin en büyük ve en dikkat çeken kısmı olmamasına rağmen, içinde rahat ve keyifli bir atmosfer yaratmak gerekir. İyi düşünülmüş bir banyo tasarımı, güne başlamak ve buna parlak ve canlandırıcı bir başlangıcı katmak söz konusu önemlidir. Benzer şekilde, işten sonra akşama doğru, banyodaki duş alma işlemleri sırasında rahatlamak ve tüm endişelerden uzaklaşmak istiyoruz. Bu sebeple banyonun büyüklüğü önemli değil, çünkü yaratıcılığınız, özgünlüğünüz ve hayal gücünüz sonsuzdur. Mobilyalar bunların hepsini doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olacaktır çünkü evdeki diğer odalar gibi banyolar da rahat ve konforlu mobilyalara ihtiyaç duyar.

Tasarımcı ile iletişime geçerseniz, renk çözümleri, malzemeler ve tematik tasarım seçiminde yardımcı olacaktır. Eğer böyle bir fırsatınız yoksa, bir tasarımcının rolünü üstlenmeniz gerekecektir. Bu oldukça zorlu bir iş olsa da, banyonuzun dekorundan ne istediğinizi ve ne beklediğinizi iyi biliyorsanız, bu size herhangi bir zorluk yaşamayacaktır. Banyo için mobilya seçerken, pratiklik, işlevsellik ve güvenlik gibi zorunlu kriterleri hatırlamanız gerekir. Banyo küçük boyutu göz önüne alındığında, aynı zamanda kalabalık ve karmaşa olmamasına dikkat etmek önemlidir, bu yüzden acele etmeyin ve her şeyi iyi düşünmeyin.

Banyo geleneksel bileşenleri, bir ayna , bir dolap ve küçük bir duvar kasa , zemin kabin ve lavabonun altında kabindir. Tüm bu mobilyalar tek tek veya set halinde satın alınabilir. Farklı mobilyalar birleştirerek, ustalık ve özgünlük göstermek istiyorsanız, ilk seçenek sizin için. Dış mekan mobilyaları veya asma tercih edebilirsiniz. Ayrıca bireysel gereksinimlerinize odaklanın ve banyoda nelerin yer alacağını düşünün- kozmetik ürünleri, nevresimler, kişisel bakım ürünleri ve araçlardır. Buna dayanarak, gerçekten rahatlayabileceğiniz rahat bir yer elde etmek için en uygun seçeneği seçin.

BANYO TASARIMI EKSENİNDE MOBİLYA SEÇERKEN NELER ÖNEREBİLİRİZ

Bir banyo için mobilya seçerken yönlendirilmeniz gereken ana kriter nem direncidir. Yüksek nem koşullarında ve sık sıcaklık düşüşleriyle, banyo mobilyaları hızlı bir şekilde çekiciliğini kaybedebilir. Bu nedenle, banyo mobilyası imalatında kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir.

Mobilyaların metal kısımlarına dikkat edin - kulplar , menteşeler , çerçeveler . Bütün bunlar, mobilyanın banyonuzda uzun yıllar boyunca size sunduğu güç ve güvenilirliğe sahip olmalıdır. Gücü, kapıları birkaç kez açıp kapatarak değerlendirebilirsiniz. Kolay ve zahmetsizce yaparsanız, parçanın kalitesini ve dayanıklılığını değerlendirebilirsiniz.

Lavabonun görünümü size kalitesi hakkında da çok şey söyleyebilir. Yüzeyde çatlak, yonga ve diğer kusurlar olmamalıdır. Dahili kusurların varlığı satıcıdan lavaboya çarpması istenerek kontrol edilebilir. Ses netse, lavabonun iyi kalitede olduğu anlamına gelir.

Banyo mobilyaları gerekli kompaktlığa sahip olmalıdır. Geniş bir banyoya sahip olabilirseniz, seçiminiz neredeyse sınırsızdır.

Yerli ve yerli üreticiler arasında seçim yaparken, şu anki durumun daha kötüsü olmadığını ve hatta bazen Avrupalıları aştığını düşünmeye değer. Aynı zamanda, nakliye ve gümrük maliyetleri olmadığından, fiyatları son zamanlarda iyileşmiş ve derecelendirmeler artmış olduğundan, fiyatları daha düşüktür. Son yıllarda, büyük inşaat şirketleri bile yerli mobilya üreticilerini tercih ederek yabancı markalara gittikçe azalıyor. Ancak yerli üreticilerin veya yabancıların banyoları için mobilya alıp almama kararı sizindir.

BANYO MOBİLYASI - MODAYI TAKİP ETMEK

Mobilya, bu dünyadaki her şey gibi moda trendlerini yaşıyor. Tabii ki, bu her yeni mevsimde durumu değiştirmek zorunda kalacağınız anlamına gelmez. Modern tasarım yaklaşımı, mevcut moda trendlerinin uzun bir süre boyunca trend olarak kalmasını sağlayan en son teknolojiye dayanmaktadır.

Örneğin, 2012'deki moda trendleri birçok alanı içeriyor, bu yüzden size çok büyük bir seçim veriliyor. Tasarımda iki ana yön vardır. Bunlar klasik ve moderndir. Klasik, ahşap, mermer ve seramik elemanların varlığı ile karakterizedir . Aynı modern banyo mobilyası seçerken metal, cam, parlak veya plastik gibi malzemelere dikkat edilmesi önerilir. Banyo aydınlatması bol olmalı, ancak zayıflatılması da mümkün olmalıdır. Ayrıca altın aksesuarların varlığına da banyo tasarımı yaparken dikkat etmelisiniz.

BANYO TASARIMI KİME YAPTIRILIR?

Banyo tasarımı engin tecrübesi ve müşteri odaklı anlayışıyla Move Mimarlık tarafından yapılabilir. Sizde teklif almak için iletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz. 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.