Doğayı İç Mekanlara Taşımaya Yardımcı Olan Gösterişli Bitkilere Sahip On İç Mekan

  • Anasayfa
  • /
  • Doğayı İç Mekanlara Taşımaya Yardımcı Olan Gösterişli Bitkilere Sahip On İç Mekan
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Doğayı İç Mekanlara Taşımaya Yardımcı Olan Gösterişli Bitkilere Sahip On İç Mekan

Doğayı İç Mekanlara Taşımaya Yardımcı Olan Gösterişli Bitkilere Sahip On İç Mekan

Doğayı iç mekanlara taşımaya yardımcı olan gösterişli bitkilere sahip on iç mekan tavsiyesi ile sizlerleyiz. Yoğun şehir yaşamının stresi biyofilik dekorasyon ile son buluyor. İç mimarlık ofisimiz sizler için doğayı evinize getiriyor. Doğa ile yakın olmanın oldukça zorlaştığı son yıllarda huzur bulmak adına evlerde bitkilerin kullanımı tercih ediliyor. Betonlaşmanın giderek artması insanların üzerinde olumsuz etkiler yapıyor. Bilimsel olarak da etkili olduğu dile getirilen bu dekorasyon çeşidi ile kendinizi evinizde çok daha huzurlu hissedebilirsiniz. İç mimarlar bu yönde tasarım hazırlarken bilinçli olarak bitki ile yapılan ayrıntılara yer vermektedir. Bu sayede doğal ortamda yaşamak ve çalışma imkanı sunulmaktadır.

Biyofilik Tasarımlar ile Doğayı Yaşadığın Mekana Taşımak İster Misin?

Apartman dairlerinde yaşamaktan sıkıldıysanız ve dairleriniz havasını değiştirmek istiyorsanız biyofilik tasarımlar tam size göre olabilir. İç mimarlık ofisimiz tarafından sizin için en doğru bitkiler en gerekli yerlerde konumlandırılmak üzere seçilerek ihtiyacınız olan pozitif etkiyi yakalayabilirsiniz. Doğanın mobilyalar ile harmanlandığı bu tasarım evinizde daha mutlu bir ruh halinde vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Sadece ev değil ofis ve çeşitli iş yerlerinde de kullanımı oldukça faydalıdır. Çalışanların performansını artırdığı kanıtlanan bu uygulama oldukça sağlıklı bir çözüm yolu sunuyor. İş performansında düşüş çeşitli alanlarda zarar etmeye ve yüksek maliyete sebep olabilmektedir. Doğadan uzakta bir yaşam insanı huzursuz eden etkenlerden birisidir. Ve gittikçe yükselmekte olan biyofilik dekorasyon ile bu olumsuz etkiler en aza indirilmektedir.

Biyofilik Tasarımın Yaşam Alanına Uygulamanın Kilit Noktaları

Yeşil alanlar oluşturulmakta olan biyofilik tasarımda doğal olan malzemelere yönelim artmaktadır. Tasarımın uygulandığı alanda sadece bitkileri konumlandırmak yeterli olmamaktadır. Bu tasarımın bir başka özelliği ve kilit noktası ile mekânın doğal ışıktan faydalanmasını sağlamaktır. Profesyonel iç mimarlık hizmetimiz ile mekânda en doğru keşfi yaparak doğal ışıktan faydalanılması üzerine gerekli değişimleri yapıyoruz. Yine biyofilik tasarıma yönelik olarak alanın inşası için en doğal malzemeleri seçiyoruz. Huzur verici etkisinin yanı sıra hastalarda iyileştirici, iş yerlerinde verim artırıcı ve öğrencilerde öğrenmeyi yüzde 25 oranında artıran faydaları bulunuyor.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.