Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Fikirleri

Evler günün yorgunluğunu attığımız, sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz ve dinlendiğimiz yaşam alanlarıdır. Bu nedenle ev dekorasyon fikirleri araştırırken en değerli anlarımızı bu alanda geçireceğimizi unutmamalı ve dekorasyonu hem ruhumuzu yansıtacak hem de konfor sağlayacak şekilde yapmalıyız.

Ev dekorasyonu salon, mutfak, çocuk odası ve yatak odası olmak üzere pek çok odayı kapsamaktadır. Bu odaların tamamı, farklı amaçlarla farklı yaş grubundaki bireyler tarafından kullanılsa da evin genel tasarımına uygun olacak şekilde dekore edilmelidir. Yani her oda kendine özgü bir tasarıma sahip olduğu kadar evin genel dekorasyonuna da uyum sağlamalıdır.

Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon trendleri ve güncel ev dekorasyonu önerileri zamanla değişiklik gösterse de değişmeyen ve alan tasarımını oldukça şık hale getiren pek çok dekorasyon fikri bulunur. Hem şık hem de konforlu bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlayacak ev dekorasyon fikirleri bulunmaktadır.

Salon Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunun en çarpıcı kısmı, salon tasarımıdır. Ailecek vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı yer olan salonlar dekore edilirken, mekân büyüklüğüne oldukça dikkat edilmelidir. Özellikle küçük bir alan, salon olarak kullanılacaksa büyük eşyalar kullanmaktan kaçınılmalı bunun yerine küçük ve işlevsel mobilyalar tercih edilmelidir

Salon dekorasyonu yapılırken tüm renk tonları birbiriyle uyumlu olacak şekilde seçilmelidir. Renk paleti hazırlanmadan önce salonun hangi tarza sahip olacağı belirlenmeli ve ardından renk tercihleri yapılmalıdır.

 

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunun önemli kısımlarından biri de mutfak dekorasyonudur. Mutfak dekorasyonu yapılırken tezgâh ve tezgâh arası renk uyumuna, aydınlatmalara ve halı perde seçimine dikkat edilmelidir. Mutfakta yemek için ayrılabilecek bir alan varsa bu alana yemek masası bırakılmalı ve yemek bölümünün tüm mobilyaları, mutfağa uygun olacak şekilde seçilmelidir.

mutfak dekorasyon örneği

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonun olmazsa olmaz kısımlarından biri de yatak odası tasarımıdır. İster çocuk ister yetişkin yatak odası olsun, yatak odası dekorasyonu yapılırken sakinleştirici renkler tercih edilmeli ve konforlu mobilyalar kullanılmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Move Mimarlık Farkı

Ankara'daki iç mimarlık ofislerinden biri olarak kurulduğumuz günden beri çok sayıda ev dekorasyon projesine imza attık. Referanslarımıza her geçen gün yeni bireysel ve kurumsal projeler katmanın haklı gururunu yaşarken, sizler de hayallerinizi profesyonellik süzgecinden geçirip hayata aktarmak ve referanslarımız arasında yer almak için iletişime geçebilirsiniz.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.