Çocuk Odası Nasıl Tasarlanır?

  • Anasayfa
  • /
  • Çocuk Odası Nasıl Tasarlanır?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çocuk Odası Nasıl Tasarlanır?

ÇOCUK ODASI NASIL TASARLANIR?

Çocuk odası tasarımı konusundaki bugünkü yazımızın odak noktası çocuk odasının aydınlatma sistemleri.

ÇOCUK ODASI TASARIMI VE IŞIK KULLANIMI

ÇOCUK YATAĞININ ÜZERİNDEKİ IŞIK

Genellikle masaüstünün veya oyun alanının aydınlatmasının yerini alır ve bu her zaman doğru değildir. Ne de olsa, zorunlu ayarlanabilir güç mevcudiyetine sahip bireysel bir gece lambası, özellikle geçiş çağında önemli olan, beşik üzerinde bir tür samimi atmosfer yaratacaktır.

Oyun alanı en yoğun şekilde aydınlatılmalıdır. Doğrudan üzerine parlak bir lamba yerleştirin, çünkü çocuk burada çok zaman harcıyor. Oyun alanı kreşin köşesine yerleştirilmişse, iki seviyeli bir tavan yapın, üzerine bir tavan lambası asın ve halojen gömme lambaların yardımıyla alanın geri kalanını aydınlatın. Lambaları tavanın her yerine yerleştirmek harika bir fikir: oyun alanının üzerine ve mekanın geri kalanına ışık verin. Bu seçenek uzun odalar için idealdir.

İki veya üç çocuklu bir odada, aydınlatma oturma alanı, oyun alanı ve çalışma alanı net bir şekilde çizilecek şekilde düzenlenmelidir. Örneğin, bir çocuk derslerle meşgulken, ikincisi de yatmaya hazırlanıyorsa, masanın üzerindeki ışık uygun bir şekilde dinlenmeye engel olmamalıdır.

ÇOCUK ODASI TASARIMI VE GÜVENLİK

GÜVENLİK ÖNCE GELİR!

Çocuk odası dekorasyonu yaparken güvenliğe özel dikkat gösterin. Meraklı bir çocuk lambanın iç yapısını keşfetmeye başlayabildiğinden, tüm aydınlatma cihazlarının çocuklar için erişilemez olması önemlidir.

Çocuk odasındaki toplu avizeler, örneğin bir çocuk topla oynadığında üzücü bir sonuca yol açabilir. Ancak plastik lambaların hiç şüphesiz bir avantajı var: eğer böyle bir lamba kırılırsa, çocuğun zarar görmesi pek mümkün değildir. Ancak, tercih yine de cam modellerde veriliyorsa, temperli cam tonları için oldukça uygundur.

Uzun kablolardan kaçının. Biraz huzursuzluk ve çok fazla sıkıntı yaşatırlar. Bu nedenle, mobilyaların yerleştirilmesi dikkate alınarak satış noktalarının yerleri dikkate alınmalıdır. Zemin lambaları da istenmez: Çocukların yanlışlıkla oyun oynayabileceği açık hava oyunlarına ihtiyacı vardır. Masa lambalarının taşınabilir modelleri en iyi şekilde duvara veya masaya takılabilen lambalarla değiştirilir. Mükemmel bir çözüm, braketli çocuk lambaları veya yatay yönde kolayca hareket eden asılı bir lambadır. Uzun kordon hem çalışma alanının üzerinde hem de yatak tarafından ve oyun alanında kullanılmasına izin verir.

ÇOCUK ODASI TASARIMI KİME YAPTIRILIR?

Çocuk odası tasarımı için en uygun fiyat ve en yenilikçi mimariyi bulmak istiyorsanız Move İç Mimarlık ofisi ile hemen iletişime geçerek siz de Şık tasarım ve dekorasyonlar yaptırabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.