Çocuk Odası Aydınlatmaları

  • Anasayfa
  • /
  • Çocuk Odası Aydınlatmaları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çocuk Odası Aydınlatmaları

ÇOCUK ODASI AYDINLATMALARI

Çocuk için bir çocuk odası aynı zamanda bir yatak odası, bir oyun odası, yaratıcı bir atölye ve bir çalışmadır. Ve böylesi çok işlevli bir bölgede yetkin bir aydınlatma organizasyonundan, bebeğin genel sağlığına, zihinsel tutumuna ve sinir sisteminin durumuna bağlıdır. Bu nedenle, gündüz güneşle dolu oda canlı ve gürültülüdür ve akşamları yumuşak ışık daha sakin ve huzurlu bir atmosfere katkıda bulunur. Çocuk odası aydınlatması bu işin en önemli parçasıdır.

Vücudun normal işleyişine ve belirli bir canlılığa ek olarak, ışık vizyonu oluşturur. Bir çocuğun vizyonu en uygun aydınlatma altında oluşturulmalıdır, bu nedenle çok loş veya parlak ışığa izin vermemek son derece önemlidir.

Geleneksel olarak, ışık kaynakları doğal ve yapay olarak ayrılır.

ÇOCUK ODASI AYDINLATMASI TÜRLERİ

DOĞAL AYDINLATMANIN ÖNEMLİ İŞLEVİ

Tabii ki, doğal ışık çocuk için en uygunudur, bu nedenle fidanlık için evde en aydınlık odayı seçmeniz gerekir. Odanın hangi yöne yönlendirildiğine dikkatlice bakın. En uygun yer doğu veya güneydoğudur. Bu durumda, sabahları güneş ışınlarının çocuğunuz üzerinde yararlı bir etkisi vardır, bu da alışkanlıkların, duygusal durumun ve yaşam tarzının şekillenmesinde çok önemlidir.

Odanın batı kısmı bir çocuk için uygun değildir, çünkü güneş ışığı sadece öğleden sonra buraya nüfuz eder, aksine sabah loş olur. Ayrıca, evin kuzey kesiminde de ek aydınlatma gerekmektedir. Burada, bebek çok fazla karamsar ve dağınık olduğu güneş ısısı ve ışığı eksikliği olacak.

Doğal aydınlatma yeterli değilse, perdeleri daha fazla hava ve şeffafla değiştirin. Kayıt sırasında mavi, yeşil ve sarı tonları çocuk için en uygun olacaktır, ancak kırmızı ve turuncu abajurlar çocuğun ruhunu olumsuz yönde etkiler.

YAPAY AYDINLATMAYI DOĞRU SEÇİYORUZ

Yapay aydınlatmayı seçerken uyulması gereken temel kural, alan boyunca eşit oranda dağılmış yumuşak ışığın zorunlu varlığıdır. Fidanlıkta sert, çok parlak aydınlatma, karanlık köşeler olmamalıdır- sadece yumuşak ışık geçişlerine izin verilir.

Yer ve armatür sayısı odanın büyüklüğüne göre değişecektir. Şimdi tasarımcılar şartlı olarak alanı bölgelere bölmeyi öneriyorlar. Yaşına göre, çocuğun odası 3 ana alana bölünmüştür. İş, oyun ve dinlenme alanı ve her birinin yapay aydınlatma için ayrı gereksinimleri vardır.

İdeal çözüm, ışık seviyeleri oluşturmak olacaktır: en üstteki ışık oyun alanının üstüne, doğal kaynaklardan uzak bir şekilde dağılmıştır; orta - odanın orta kısmında veya açısal yer değiştirmede, yani Yumuşak köşe nerede. Ona karşı, geleneksel olarak bir bilgisayar masası ya da TV var. Bu durumda, normal bir odaya yansıyan bir duvarın çalışma ışığı varken diğeri ışıksız kalır. Üçüncü seviye, çalışma alanı aydınlatmasıdır. Genellikle burada masa lambaları, lambalar, lambalar kullanılır.

ÇOCUK ODASI AYDINLATMASI KİME YAPTIRILIR?

Çocuk odası aydınlatması Move Mimarlık’ın profesyonel ellerinde hayat bulsun istiyorsanız hemen randevu alın. Sizde Move İç Mimarlık firmasını tercih edin siz de mutlu müşterilerimiz arasında yer alın.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.