'Çocuk Dostu' Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • 'Çocuk Dostu' Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş

Bir çocuğunuz olduğunda sadece günlük yaşamınız değil, aynı zamanda ev dekorasyon seçenekleri de değişir.

'Çocuk Dostu' Dekorasyon Fikirleri

Bir çocuğunuz olduğunda sadece günlük yaşamınız değil, aynı zamanda ev dekorasyon seçenekleri de  değişir. Çocuklara sempatik gelip gelmeyeceği düşünülmeden aslında yapılan dekorasyonda temel amaç güvenliğin sağlanmasıdır. Çocukların sevebileceği, ebeveynlerin de güvenle çocuklarını oynatabilecekleri bir ortam yaratmak için yaratıcı çözümlere yer verdik. Stil ve dekorasyondan ödün vermeden hazırlanan tasarımlar aynı zamanda hayatınızı da kolaylaştıracaktır. Özellikle pek çok mobilyada keskin hatlar dikkat çekmektedir. Bu hatlar çocuklara zarar verebilir. Bu tarz bir evde ise çocuklar için güvenliği sağlamak hiç de kolay olmayacaktır. Yer minderleri ve puflar tercih ettiğinizde ortamı daha rahat ve aynı zamanda da güvenli hale getirmiş olursunuz. Metal ya da cam bir sehpa yerine de puf tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonunuzu Çocuğunuza Göre Şekillendirin

Metal, lamine ya da cam zeminler lekeleri gizlemezler. Fakat doğal masif ahşap tercih edildiğinde herhangi bir iz görünmez. Küçük çocuğu olan ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği ahşap ürünlerin temizlenmesi son derece kolay olduğu gibi aynı zamanda dayanıklı ürünlerdir. Çocukların ilgisini çekmek amacı ile zeminleri de desenli tercih edebilirsiniz. Koyu renkli ve desenleri olan halıların kirleri göstermediğinin de altını çizmek gerekiyor. Çocukların çok aktif olduğu alanlarda mantıklı olan desenli zeminlerin kullanılmasıdır. Çocuklar için yemek odasının cazip bir hal almasını istiyorsanız da aynı zamanda yemek masası ile birlikte bir yanda sandalyeler diğer yanda da bank tercih edebilirsiniz. Bu sayede şık ve oldukça kullanışlı bir tasarım ile odanıza farklı bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Evinizi Oyun İçin Uygun Hale Getirin

Çocuğu ait dekorasyon ürünleri tercih etmek istiyorsanız nötr tonları seçmelisiniz. Aslında bu tonlar yetişkinler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra çocukların yapmış olduğu resimler ile dekorasyonu da şekillendirebilirsiniz. Modern ve sade bir çerçeve ile çocuğunuzun resmini buluşturabilirsiniz. Tırmanmak için bir çadır ya da bir okuma köşesi de çocukları mutlu edecektir. Aktivite esnasında dikkat dağınıklığının da bu sayede önüne geçmek mümkündür. Yün ve suni deri malzemeleri yine dekorasyonda tercih edebilirsiniz. Yün sıvıyı emmiyor ve aynı zamanda deri de kolay temizlenebiliyor. Aynı zamanda kara tahta efekti vererek çocuklarınızın resim yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.